Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ParaPjongczang. Igrzyska w pigułce – 5 dzień

14.03.2018
Autor: Angela Greniuk, fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Od lewej: Skupień, Sikorski i Garbowski

Tak gorąco jak dziś na paraolimpiadzie jeszcze dla nas nie było! Zobaczcie, trzy najważniejsze informacje z piątego dnia igrzysk w Pjongczangu.

  1. Igor Sikorski zdobył brązowy medal w slalomie gigancie w narciarstwie alpejskim. To pierwszy medal:
    • zdobyty przez Polaka na monoski,
    • dla naszej reprezentacji w tegorocznej paraolimpiadzie,
    • w narciarstwie alpejskim osób z niepełnosprawnością od 1988 roku.
  2. Tylko trzech sekund zabrakło Witoldowi Skupieniowi, by dostać się do finału sprintu na 1,5 km. Za to można powiedzieć, że pobił swój rekord: „To był i tak najlepszy półfinał sprintu stylem klasyczny w życiu” – powiedział po biegu Witek.
  3. Niedawno Piotrowi Garbowskiemu zabrakło 29 sekund w biathlonie do stypendium sportowego. Dziś... zaledwie trzech sekund do półfinału. Mimo to sportowiec i tak cieszy się z medalu – dziś na podium stanął jego 11-letni syn, który wygrał w biegu klasykiem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

#FotoDnia

Oprócz codziennych, krótkich i zwięzłych podsumowań pn. „ParaPjongczang” z koreańskich tras sportowych, zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama (@fundacjaintegracja), gdzie codziennie wieczorem do 18 marca publikujemy #FotoDnia z igrzysk. Zdjęcia często są mniej oficjalnie i „zza kulis” paraolimpiady. Publikujemy je również na fanpagu Integracji na Facebooku.

Wszystko w jednym miejscu

Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki poświęconej XII Zimowym Igrzyskom Paraolimpijskim na portalu Niepelnosprawni.pl/pjongczang.

Znajdziecie w niej m.in.: aktualne informacje, terminarz startów i wyników Polaków, informacje, gdzie i kiedy oglądać igrzyska oraz wiele innych ciekawostek i wywiadów.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas