Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie z ZFRON na leki

23.06.2016
Autor: Marek

Czy prawdą jest, że do ZFRON-u mogę składać o dofinansowanie faktur zakupionych leków na receptę na przewlekłe schorzenia tylko raz na pół roku do sumy 200 zł? Jaki jest okres przewidywany oczekiwania na odpowiedź zakładu? Wymagane dokumenty złożyłem 8.04.2016. Do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wydaję na leki miesięcznie od 360 do 450 zł. Z grupą umiarkowaną 05-R, 07-S ,02-P. PS. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Szanowny Panie,

Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji, środki funduszu rehabilitacji są przeznaczane na finansowanie rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej, w tym na indywidualne programy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, opracowywane przez powołane przez pracodawców komisje rehabilitacyjne oraz ubezpieczenie osób niepełnosprawnych, zgodnie z zakładowym regulaminem wykorzystania tych środków. Pracownicy powinni mieć możliwość zapoznania się z regulaminem.

Zatem zasady wypłacania pracownikom środków z ZFRON określa ww. regulamin, dlatego proponujemy, by Pan zapoznał się z jego zapisami.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas