Maszyna ruszyła. Po dziesiątkach godzin pracy dziesiątek osób, planowania przyjazdów i zakwaterowania, przygotowywania kortów i całego zaplecza dookoła, godzin negocjacji i ustaleń z partnerami i sponsorami, przywitaniu wszystkich zawodników i gości - zaczęło się. W czwartek o godzinie 9:30 ruszyły pierwsze rozgrywki na kortach stadionu miejskiego w Płocku.

W pierwszej rundzie turnieju z powodzeniem wystąpili gospodarze, reprezentanci SIKT Płock, którzy wygrali swoje mecze:

  • Kamil Fabisiak pokonał Jarosława Żyłę 6:0, 6:0.
  • Piotr Jaroszewski wygrał z Piotrem Więcławskim 6:1, 6:2.
  • Jakub Bukała zwyciężył w pojedynku z Bronisławem Malinowskim 6:0, 6:0.

W drugiej połowie dnia na kortach rozegraliśmy mecze deblowe mężczyzn. Wyłoniono ćwierćfinalistów. Osiem zwycięskich par zmierzy się jutro, aby powalczyć o awans do półfinału.

Aktualne wyniki możesz śledzić pod adresem:
https://www.itftennis.com/en/tournament/wc50-plock-open/pol/2026/wc-50-pol-2026-001/draws-and-results/

Relację na żywo można oglądać na oficjalnej stronie turniejowej www.plockorlenpolishopen.com.pl
a także na Facebooku i instagramie Płock Orlen Polish Open.

Sponsorem wydarzenia jest ORLEN oraz Miasto Płock. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.