Paraolimpiada, która odbędzie się w 2012 r. w Londynie, będzie transmitowana w Wielkiej Brytanii przez telewizję Channel4. Stacja konkurowała o prawa do emisji z telewizją BBC.

Pilot do telewizoraPo miesiącach spekulacji, że paraolimpiadę będzie można obejrzeć jedynie po wykupieniu subskrypcji do poszczególnych wydarzeń, ujawniono, że stacja telewizyjna Channel4 wygrała prawa do emisji w rywalizacji ze stacją BBC.

Channel4 planuje wyemitować 150 godzin paraolimpiady wraz z kampanią reklamową promującą to wydarzenie.

- Channel4 zrobił więcej niż jakakolwiek inna telewizja w kierunku integracji osób z niepełnosprawnością. Chcemy skupić uwagę widzów na paraolimpijskim sporcie, nie tylko w czasie igrzysk, ale również przed tym wydarzeniem i po jego zakończeniu. Mamy nadzieję, że dzięki temu ludzie zmienią swoje podejście do niepełnosprawności – powiedział Kevin Lygo, dyrektor Channel4.