Polska kadra powróciła z Mistrzostw Świata w tańcu na wozkach, które odbyły się w Hanowerze. Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale.

Srebro w combi latin II otrzymali Piotr Iwanicki i Nadine Kinczel, a srebro w duo standard II – Paweł Karpiński i Joanna Reda. Brązowym medalem w duo standard II zostali uhonorowani Norbert Kamiński i Katarzyna Błoch.

Zdjęcie z mistrzostw świata w tańcu na wózkach

Wyniki pozostałych polskich tancerzy:

Rafał Skiera i Monika Chojnacka -  8 miejsce (combi standard II)
Karol Skarżyński  i Marta Sikorska - 7 miejsce (combi standard I)
Paweł Karpiński i Joanna Reda  - 5 miejsce (duo latin II)
Norbert Kamiński i Katarzyna Błoch - 8 miejsce (duo latin II)
Kamil Kuran i Monika Chojnacka - 9 miejsce (duo latin II)
Paweł Karpiński i Katarzyna Klicka – 14 miejsce (combi latin II)
Kamil Kuran i Magda Kwaśniak - 15 miejsce (combi latin II)

Zdjęcie z mistrzostw świata w tańcu na wózkach

Część zawodników startowała w dwóch kategoriach tanecznych, które odbywały się na zmianę, co zmuszało ich do dodatkowego wysiłku.

Wśród osób wręczających medale obecny był sir Philip Craven, prezydent International Paralympic Comittee.