Piątek na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio zapowiada się bardzo ciekawie. Barbara Niewiedział będzie bronić złota z Londynu na dystansie 1500 m (kat. T20). Na torze towarzyszyć jej będą Arleta Meloch (srebrna medalistka sprzed czterech lat) i Sabina Stenka.

W sprincie na 200 m (kat. T45/46/47) wystartuje Alicja Fiodorow, która spróbuje powalczyć z mocną Amerykanką Deją Young o zwycięstwo.

Przed nami też inne finały lekkoatletyczne z udziałem Polaków. Lech Stoltman i Karol Kozuń spróbują swoich sił w pchnięciu kulą (kat. F54/55), Krzysztof Ciuksza pobiegnie na 400 m (kat. T36), a Paweł Piotrowski pchać będzie kulą w kat. F36.

O medal spróbuje powalczyć drużyna florecistów (Jacek Gaworski, Dariusz Pender, Michał Nalewajek). Poza tym: pływanie, w którym także realne są medalowe pozycje, i żeglarstwo – o ile pogoda będzie sprzyjać.


Pełny program występów Polaków na stronie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.