2020-01-30
Napisz do nas!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
2026-06-08
Film o walce Roberta Dymkowskiego z ALS. Zobacz, gdzie i kiedy będą pokazy
Na boisku walczył do ostatniego gwizdka. Dziś toczy najważniejszy mecz życia — „Dymkowski. Najważniejszy mecz" wchodzi do szczecińskich kin.
2026-06-12
Krakowski Rynek ponownie zabrzmi muzyką. Przed nami finał 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
Już w najbliższy weekend serce Krakowa wypełni się muzyką, wzruszeniami i niezwykłymi historiami ludzi, którzy swoją pasją oraz talentem udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na Rynku Głównym odbędzie się finał 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, które od ponad dwóch dekad promuje utalentowane wokalnie osoby z niepełnosprawnościami i daje im możliwość prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością.
2026-06-12
„Dagfrid" Agnès Mathieu-Daudé: Takich bohaterek potrzebujemy
Literatura dziecięca od lat stara się odpowiadać na potrzeby młodych czytelników, pokazując im bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać, którzy inspirują do działania i pomagają lepiej zrozumieć świat. Wśród licznych postaci coraz częściej pojawiają się dziewczynki, które nie chcą biernie przyjmować zasad narzucanych przez otoczenie, lecz próbują odnaleźć własną drogę. Jedną z najbardziej wyrazistych i przekonujących bohaterek tego typu jest Dagfrid – córka wikinga stworzona przez Agnès Mathieu-Daudé.





