Kultura

12. Festiwal Kultury Bez Barier: MOŻESZ, co chcesz!
Festiwal Kultury Bez Barier to ogólnopolskie święto różnorodności i inkluzywności, które pokazuje, że kultura może być dostępna dla każdego.
WIĘCEJ..
Mosty współpracy - wydarzenie integracyjne w Nysie
W najbliższą sobotę, 5 października, Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ) w Nysie stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które zgromadzi kilkaset osób, w tym co najmniej 100 osób z niepełnosprawnościami. Start o godzinie 14:30. Organizatorzy zadbali o różnorodny program, który łączy sztukę, edukację i integrację – wszystko z myślą o wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
WIĘCEJ..
Stand-up bez barier. Po bandzie – odwaga, humor i łamanie tabu
- Żadna cenzura nie będzie nas ograniczać. Przekroczymy bariery, i to nie tylko te, które dotyczą niepełnosprawności, WSZYSTKIE – mówią organizatorzy ”Stand-upu bez barier. Po bandzie”, który odbędzie się już w październiku w Poznaniu. Czego możemy się spodziewać? Na pewno odwagi w mówieniu o sprawach codziennych, które dotyczą wszystkich, również osób z niepełnosprawnością, a także łamania tabu i braku poprawności politycznej.
WIĘCEJ..
Ręka wyciągnięta w błagalnym geście
Brakarki - spektakl taneczny z udziałem osób niepełnosprawnych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
„Brakarki” to spektakl taneczny z udziałem artystów z niepełnosprawnością ruchową oraz artystów pełnosprawnych. Tancerze podjęli temat walki o widzialność oraz poszukiwania zależności pomiędzy byciem niewidocznym i byciem hiperwidocznym dla społeczeństwa. Osią spektaklu jest poszukiwanie akceptacji poprzez odkrywanie swoich możliwości. Za pośrednictwem tańca artyści opowiedzą o akceptacji siebie, swojego ciała i drugiego człowieka. Artyści i twórcy w procesie budowania spektaklu inspirowali się wystawami znajdujących się w muzeum. Artystycznemu przetworzeniu ulegnie dźwięk i rytm pracy maszyn, właściwości tkaniny czy idea splotu.
WIĘCEJ..
XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne
W dniach od 11 do 13 września 2024 w nadmorskiej miejscowości Łazy odbyły się XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Koszalinie, dzięki środkom otrzymanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu ,,Możemy więcej’’ , a także przy wsparciu Fundacji Espersen Poland Sp. z o.o., Fundacji PKO Banku Polskiego, Przedsiębiorstwa Usług Budowlanych LEŚ i wielu innych sponsorów.
WIĘCEJ..
„Kostka” - neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką
Kostka to (chyba pierwszy w Polsce) neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką!
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Po lewej na górze napisane: Bitdefender. Global leader in cybersecurity. Następnie, czerwoną czcionką napisano: Ochrona na najwyższym poziomie! Bezpieczna bankowość, Ochrona przed oszustwami, anty-phishing. Po prawej wizerunek mężczyzny patrzącego w telefon komórkowy. Obok biały napis na czerwonym polu: Kup antywirus. bitdefender.pl.
Platkat CBB
To już ostatnie dni na zgłoszenie się do konkursu Człowiek bez barier 2024!
Jeszcze tylko do 20 września czekamy na zgłoszenia Kandydatów i Kandydatek do konkursu Człowiek bez barier. To konkurs, w którym od 22 lat nagradzamy wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, które są wzorem i inspiracją dla innych.
WIĘCEJ..
Grafka przedstawia osoby z różnymi niepełnosprawnościami
Prawo do przyjemności osób z niepełnosprawnościami: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon
Konferencja Sekson, rokrocznie organizowana przez Fundację Avalon,to największew Polsce wydarzenie poświęcone tematom seksualnościi rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. W tym roku odbędzie sięw dniach 26-27 października i po raz kolejny hybrydowo – w CIC Warsaw oraz online. Jej hasło przewodnie to „Prawo do przyjemności”, a merytoryczne prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty – prowadzone przez najlepszych edukatorów, psychologów, seksuologów czy fizjoterapeutów – mają na celu poruszenie szerokiego dialogu społecznego właśnie w obszarze seksualności i przyjemności OzN. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy i z pewnością każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Uczestnictwo jest nieodpłatne, wystarczy dokonać zapisu poprzez platformę Gridaly.
WIĘCEJ..
malowanie nogami
Sztuka ważniejsza niż niepełnosprawność. Poznaj twórczość artystów malujących ustami i nogami
Dziś, 5 września, obchodzimy Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Nogami. Od lat Integracja angażuje się w jego obchody i promuje twórczość artystów z niepełnosprawność zrzeszonych wokół Wydawnictwa AMUN.
WIĘCEJ..
plakat zapowiadający koncert Niki i Simona, dwojga muzyków, których zdjęcie jest na plakacie. Koncert odbędzie się 13 września o 18:30 w Centrum Kultury Izabelin przy ul Matejki 21, Izabelin C. Będzie tłumaczony na polski język migowy.
W Izabelinie zagrają Nika&Simon. Koncert będzie tłumaczony na PJM
Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na koncert dostępny dla wszystkich wielbicieli muzyki. 13 września, o godz. 18:30 w Centrum Kultury Izabelin zagrają Nika & Simon, czyli Nika Grann i Szymon Fabisiak z gościnnym udziałem Damiana Pietrasika.
WIĘCEJ..
„Jak mówić o sprawiedliwości?” Wywiad z aktorami zaangażowanymi w projekt Performing Justice
30 sierpnia, w Teatrze Nowym w Warszawie, odbył się spektakl stanowiący zwieńczenie dwu tygodniowego projektu Performing Justice. Były łzy wzruszenia, uściski, ale również wielka, nieokiełznana siła bijąca ze sceny. Megan Alrutz i Matrex A Kilkore, członkowie amerykańskiej grupy Centre for Imagining and Performing Justice, prowadzący warsztaty Performing Justice opowiadają o działaniu na rzecz sprawiedliwości społecznej, swojej miłości do Polski oraz o tym jak wyjątkowym procesem było tworzenie performensu skupionego wobec doświadczenia niepełnosprawności.
WIĘCEJ..
Zdjęcie komfortki plenerowej.
Wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”
Podajemy wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”. Jury w składzie: prof. Anna Nasiłowska z Instytutu Badań Literackich PAN, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, współzałożycielka i prezes Wydawnictwa Mięta, wydawczyni i wykładowczyni akademicka, Jacek Hołub, pisarz i dziennikarz, oraz Agnieszka Sprycha, reprezentująca Integrację, wydawczyni i sekretarz magazynu „Integracja”, oceniło 27 utworów, przyznając im punkty za pomysł, język i walory literackie. Jury jednogłośnie uznało za najlepsze 3 utwory ex aequo, których autorzy otrzymają równorzędne honoraria po 400 zł brutto. Utwory będą opublikowane w najbliższym wydaniu magazynu „Integracja” nr 4/2024 i na portalu Niepelnosprawni.pl.
WIĘCEJ..