Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu ID: CITIZEN które odbędzie się w środę, 27 maja. Tematem przewodnim będzie promowanie dostępności architektonicznej, społecznej oraz kultury dla osób z niepełnosprawnością w oparciu o najlepsze europejskie rozwiązania.
Konferencja zatytułowana „Jak stworzyć społeczeństwo BEZ BARIER?” odbędzie się w godzinach 10:00–12:00 na platformie ZOOM. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu ID: Citizen i skupia się na wymianie doświadczeń oraz promowaniu dobrych praktyk i rozwiązań systemowych w obszarze dostępności. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak skutecznie niwelować bariery ograniczające osoby z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej i kulturze. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim z zapewnionym tłumaczeniem.
Międzynarodowy wymiar projektu ID: Citizen
Projekt ID: Citizen – Solving Accessibility Challenges to inicjatywa mająca na celu zmniejszenie wykluczenia kulturowego, społecznego i architektonicznego osób z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie opiera się na ścisłej współpracy międzynarodowej między czterema krajami: Macedonią Północną, Polską, Węgrami i Słowacją. W realizację projektu zaangażowane są następujące organizacje partnerskie:
- EQUALITY NGO (Macedonia Północna) – lider projektu,
- Fundacja Integracja (Polska),
- TENENET OZ/NGO (Słowacja),
- KézenFogva Alapítvány (Hand in Hand Foundation, Węgry).
Wspólnym celem partnerów jest wypracowanie rozwiązań, które poprawią jakość życia oraz umożliwią pełne uczestnictwo w życiu społecznym obywatelom we wszystkich krajach partnerskich.
Kto powinien wziąć udział?
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do profesjonalistów oraz osób mających realny wpływ na kształtowanie otoczenia i polityki społecznej. Organizatorzy zapraszają szczególnie:
- przedstawicieli instytucji z sektora urbanistyki i kultury,
- decydentów i lokalne władze,
- wszystkie strony zainteresowane działaniem na rzecz równego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.
Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji.
Zarejestruj swój udział pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnYBl6OC_m3_FqkO5PWQJJu21NqaXDXb1zZVasdE9OyA0gpg/viewform
Więcej o projekcie:
https://citizen.equality.agency/pl/about-the-project/





