Przejdź do treści głównej

Powitalnik. Jak pomaga rodzicom?

Rodzic, który dowiaduje się, że jego dziecko urodziło się z niepełnosprawnością lub nieuleczalną chorobą, musi w ekspresowym tempie przyswoić ogrom wiedzy z różnych dziedzin, zmierzyć się z własnymi lękami, na nowo zaplanować codzienność — i przy tym wszystkim nie stracić z oczu ani swojego dziecka, ani siebie samego. Niestety, zbyt często w obliczu tych wyzwań rodzice zostają sami. Aby ich wesprzeć, stowarzyszenie Mudita przygotowało „Powitalnik” – innowacyjny poradnik dla rodziców mierzących się z trudną diagnozą dziecka.

Powitalnik to innowacja społeczna stworzona przez Stowarzyszenie Mudita, rozwijana i wspierana przez Fundację Stocznia w ramach projektu Inkubator pomysłów 3, finansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. Więcej informacji na stronie https://powitalnik.pl/

Wideorozmowa została przygotowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Grafika do wideorozmowy. Napis: Wideorozmowy Integracji. Wolontariat pracowniczy. Jakie korzyści przynosi? Rozmawia: Mateusz Różański. Obok zdjęcie przestawiające Mateusza Różańskiego i blondwłosą kobietę w fioletowej kamizelce. Pod spodem napisano Joanna Kula. Jest to imię rozmówczyni.
Wolontariat pracowniczy. Jakie korzyści przynosi?
- W wolontariacie chodzi o pomoc, o działanie, o otwarte serce dla drugiej osoby – dla drugiego człowieka – i o satysfakcję z robienia dobrych rzeczy” – mówi Joanna Kula, ekspertka ds. projektów społecznych w Fundacji BNP Paribas.
WIĘCEJ..
wideopodcast integracji
Żeby nie było cringu. Co może Standuper?
- Dostaję dużo fajnych informacji zwrotnych w rodzaju: «przez ciebie pójdę do piekła», bo śmiałem się z ludzi w hospicjum albo śmiałem się z osób niepełnosprawnych”. Ludzie to bardzo cenią i lubią – mówi w rozmowie z Mateuszem Różańskim stand-uper i psychoterapeuta Jakub Rafalski. Opowiada on o reakcjach publiczności na jego występy, planowanej książce i łączeniu pracy psychoterapeuty z występami komediowymi.- Dostaję dużo fajnych informacji zwrotnych w rodzaju: «przez ciebie pójdę do piekła», bo śmiałem się z ludzi w hospicjum albo śmiałem się z osób niepełnosprawnych”. Ludzie to bardzo cenią i lubią – mówi w rozmowie z Mateuszem Różańskim stand-uper i psychoterapeuta Jakub Rafalski. Opowiada on o reakcjach publiczności na jego występy, planowanej książce i łączeniu pracy psychoterapeuty z występami komediowymi. Materiał powstał w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
WIĘCEJ..
grafika człowieka bez barier
Anna Krupa | Nagroda publiczności | Człowiek bez Barier 2025
Gdy Anna przyszła na świat bez rąk, lekarze i sąsiedzi zastanawiali się, czy wychowywanie takiego dziecka ma sens.  Nie wyobrażali sobie, gdzie mogłaby pracować i co miałaby zrobić z życiem. Tymczasem Anna wspierana przez swoją rodzinę stała się osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.  
WIĘCEJ..