Dostępność

quiz kultura
Postępność w Poznaniu
„Brama Poznania jest miejscem pozwalającym odkryć korzenie każdego z nas. Czerpiąc z tego, co było, tworzymy to, co jest i budujemy to, co będzie. Zwiedzając Bramę Poznania, poznajemy własną historię i fakt, że #jesteśmyusiebie” – czytamy na stronie instytucji, w której odbędzie się kolejna edycja konferencji Postępność. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto uważa, że kultura powinna być dla wszystkich, bez uprzedzeń i wykluczeń.
WIĘCEJ..
starszy mężczyzna siedzący w samochodzie.
Podróże bez barier: wakacje dla seniorów z niepełnosprawnościami
Podróże dla osób z ograniczoną mobilnością mogą stanowić spore wyzwanie. Zwłaszcza seniorzy, którzy nie zawsze zaznajomieni są ze zdobyczami najnowszych technologii, mogą początkowo czuć się niepewnie. Jednakże, dzięki rosnącej świadomości, coraz więcej przewoźników oferuje specjalne ułatwienia i usługi, które ułatwiają podróżowanie tej grupie osób. Warto zatem wiedzieć jak skorzystać z udogodnień, jednocześnie będąc świadomym swoich praw i dostępnych usług wsparcia.
WIĘCEJ..
Laur_Dostepnosci_logo
Bo chcieć, to znaczy móc
O tym, że dostępność jest ważna, wiemy nie od dziś, i że trudno jest ją wprowadzić w starszych budynkach, blokach z wielkiej płyty czy kamienicach. Konkurs Laur Dostępności pokazał, że dla chcącego nic trudnego i że chcieć znaczy móc. Poznajcie miejsca i ludzi, którzy zrealizowali inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i dostępność wspólnych przestrzeni.
WIĘCEJ..
Nabór zgłoszeń do XVII edycji konkursu „Kraków bez barier”
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłosił nabór do XVII edycji konkursu „Kraków bez barier”. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 stycznia do 29 lutego 2024 r.
WIĘCEJ..
mężczyzna z białą laską siedzi przy stole, ma czarną kurtkę i białą koszulkę oraz brązowe spodnie. Obok siedzi kobieta w marynarce w kratę. Na zdjęciu nie widać głów pary.
12 obiektów skansenu w Chorzowie ma nadajniki ułatwiające zwiedzanie osobom niewidomym i niedowidzącym
Dwanaście obiektów w Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie zostało wyposażonych w nadajniki ułatwiające niewidomym i niedowidzącym zwiedzanie skansenu. Są też miniprzewodniki w wersji brajlowskiej.
WIĘCEJ..
logo Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych
SPIPG zwróciło się z petycją do Marszałka Sejmu RP, Szymona Hołowni
Petycja dotycząca nowelizacji ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, tak aby wszystkie instytucje publiczne finansowane bądź współfinansowane ze środków publicznych były zobowiązane do udostępniania usługi pozwalającej na komunikowanie się oraz zapewnienia dostępu do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN dla osób uprawnionych do komunikowania się z podmiotami publicznymi – petycja Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Po lewej na górze napisane: Bitdefender. Global leader in cybersecurity. Następnie, czerwoną czcionką napisano: Ochrona na najwyższym poziomie! Bezpieczna bankowość, Ochrona przed oszustwami, anty-phishing. Po prawej wizerunek mężczyzny patrzącego w telefon komórkowy. Obok biały napis na czerwonym polu: Kup antywirus. bitdefender.pl.
Windy na stacji metra Pole Mokotowskie
Nowe windy na stacji metra Pole Mokotowskie
Przy stacji metra Pole Mokotowskie – od strony ul. Stefana Batorego – działają już trzy nowe windy. Dodatkowe dźwigi ułatwią dostanie się na antresolę i peron podziemnej kolejki m.in. osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i podróżującym z dziećmi w wózkach.
WIĘCEJ..
Widok przez otwarte drzwi samochodu na kierownicę z elementami dostosowania auta dla osoby z niepełnosprawnością
Program samochodowy PFRON w pytaniach i odpowiedziach
W związku z ogromnym zainteresowaniem programu "Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością, zwanego powszechnie programem samochodowym, PFRON zamieścił na swoim profilu na Facebooku szereg pytań i odpowiedzi.
WIĘCEJ..
chcemy_rownowagi_nie_jestesmy_bezsilni
Dostępność nie idzie w parze z empatią?
„Chcemy równoWAGI” – ukryte słowa i bardzo ważny przekaz to clou kampanii Kulawej Warszawy. Od ponad dwóch tygodni w mediach społecznościowych wybrzmiewają głosy poparcia, a grafiki opisujące ludzkie historie są szeroko komentowane oraz udostępniane przez społeczeństwo.
WIĘCEJ..
W zielonym patio budynku Forest Tower stoją cztery osoby Prezes Integracji Ewa Pawłowska, Kamil Kowalski, Anna Kościanek i Zofia Kijak. Ta ostatnia trzyma oprawiony w ramkę certyfikat "Obiekt bez barier".
Wieża pełna zieleni. Certyfikat „Obiekt bez barier” dla Forest Tower
Firma HB Reavis po raz kolejny udowadnia, że biurowiec może być miejscem budującym społeczność, gdzie promuje się sztukę i tworzy inkluzyjną ekologiczną przestrzeń. Po raz kolejny takie podejście zostało docenione przez Integrację, która przyznała jej następny certyfikat „Obiekt bez barier”.
WIĘCEJ..
Grupa protestujących opiekunów. Na pierwszym planie kobieta z transparentem z napisem "Stop przemocy finansowej". Za nią stoi grupa opiekunów z czerwonymi balonikami. W tel stojący przed Pałcem Prezydenckim pomnik Księcia Józefa Poiatowskiego
Protestujący opiekunowie: Państwo oszczędza dzięki naszej miłości
Moje dziecko narodziło się z miłości, nie z niepełnosprawności — to słowa jednej ze zwolenniczek protestu opiekunów osób z niepełnosprawnością. Opiekunowie, a raczej w przeważającej większości opiekunki, już po raz czwarty manifestowali pod Pałacem Prezydenckim, domagając się m.in., by zniesiono zakaz łączenia pobierania świadczenia pielęgnacyjnego z zarabianiem pieniędzy.
WIĘCEJ..
Warszawa_ma_standardy_grafika
Dostępność architektoniczna? Warszawa ma standardy. Kampania informacyjno-promocyjna
M.st. Warszawa rozpoczęło kampanię informacyjno-promocyjną na temat dostępności architektonicznej. Cel to miasto w pełni dostępne dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami.
WIĘCEJ..