Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Parkingi dla niepełnosprawnych - relacja z Tarnowa

15.12.2004

Czy naprawdę chcesz zająć moje miejsce? - Tarnów włącza się w ogólnopolskie działania pod tymi frapującymi hasłami, które koordynuje Stowarzyszenie Integracja. Chodzi o to, aby kierowcy przestali parkować w miejscach przeznaczonych dla inwalidów - mówi pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Andrzej Pinc. Założenia akcji są jednym z tematów wyjazdowego posiedzenia Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego w Tarnowie. Radni spotkali się z przedstawicielami organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne w budynku Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.Ustalono, że na głównych ulicach miasta lada chwila pojawią się duże plakaty mówiące o założeniach przedsięwzięcia, mieszkańcom rozdawane będą także specjalne fiszki informacyjne. Wolne miejsce do parkowania doceniają zwłaszcza opiekunowie osób na wózkach inwalidzkich. W sytuacji gdy nie ma gdzie postawić samochodu, robi się zamieszanie i górę biorą nerwy - mówi Bogumiła Charpust. Egzekwowaniem założeń akcji " Czy naprawdę chcesz zająć moje miejsce?" zajmie się policja i straż miejska.

W trakcie posiedzenia rozmawiano także o pieniądzach przeznaczonych na rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w Małopolsce. W ostatnim czasie Komisja Polityki Prorodzinnej Sejmiku przekazała dwudziestu trzem organizacjom pozarządowym blisko 60 tysięcy złotych. Podzieliła także 5 milionów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy na strony dla niepełnosprawnych na www.tarnow.pl
strona dla niepełnosprawnych
http://www.tarnow.pl/niepelnosprawni/index.php

Źródło: tarnow.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas