Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne wracają do pracy stacjonarnej

29.04.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
dziecko trzyma pędzelek w ręku nad kartką papieru leżą farbki
Od 6 maja do pracy stacjonarnej wracają poradnie psychologiczno-pedagogiczne – informuje na swojej stronie internetowej MEN.
 
29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja zostaną otwarte żłobki i przedszkola. Decyzję o tym będą podejmowały organy założycielskie.
 

Poradnie otwarte

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało na swojej stronie informację, że od 6 maja pracę w swoich siedzibach podejmą także poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
 
„Bezpośrednia praca z dziećmi i młodzieżą najczęściej dotyczy spotkań indywidualnych, a jej realizacja jest bardziej efektywna w osobistym kontakcie. Dlatego też przywracamy stacjonarną pracę poradni psychologiczno-pedagogicznych. Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby otrzymać je zdalnie. Stąd potrzeba powrotu do stacjonarnej pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych. Natomiast czynności, które nie muszą być realizowane w budynku poradni, mogą być nadal prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość” – brzmi komunikat MEN.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas