Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Paraolimpijczycy pomagają – zbiórka pieniędzy zakończona

28.04.2020
Autor: inf. prasowa
plansza graficzna z paraolimpijczykami w maseczkach
Zakończyła się internetowa zbiórka zorganizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski na rzecz akcji „Posiłki kryzysowe – Warszawa”.  Celem było zebranie funduszy na ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i pomoc w ratowaniu restauracji Different – restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów. 
 
Dzienny koszt przygotowania posiłków to 3000 złotych – taką kwotę jako cel wyznaczył Polski Komitet Paraolimpijski w zbiórce zorganizowanej na portalu pomagam.pl. W ciągu kilku dni paraolimpijczycy i sympatycy sportu osób z niepełnosprawnościami zebrali 3590 zł. Kwota w całości została przekazana na rzecz akcji „Posiłki kryzysowe – Warszawa”. Restauracja Different zatrudnia 22 pracowników, w tym 17 osób niepełnosprawnych, przygotowuje obecnie obiady i paczki żywnościowe dla  ponad 170 osób. Posiłki codziennie trafiają do seniorów, samotnych matek i osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy. 
 
- Ta zbiórka ma charakter symboliczny. Chcieliśmy dać coś od siebie – przyznaje Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Środki starczą na jeden dzień posiłków dla najbardziej potrzebujących. Być może będziemy przykładem dla innych organizacji, które w podobny sposób zechcą włączyć się w walkę ze skutkami pandemii. Pomocy potrzebują teraz wszyscy: chorzy, lekarze, pielęgniarki, a także ci, których koronawirus bezpośrednio nie zaatakował, ale cierpią z powodu skutków gospodarczych epidemii. Restauracja „Different” to miejsce niezwykłe pod każdym względem. Mamy nadzieję, że przetrwa trudny czas pandemii i jeszcze wielu ludzi, gdy już będzie można, zje pyszny obiad lub kolację w ciemności przeżywając coś absolutnie niesamowitego. Wierzymy, że doczekamy razem dobrych czasów – dodaje. 
 
Z inicjatywy i rezultatu zbiórki cieszy się naturalnie Anna Bocheńska, twórczyni restauracji Different, Prezes Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”.  
 
- W imieniu całego zespołu Fundacji i restauracji bardzo serdecznie dziękuję za inicjatywę Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Bardzo dziękuję za realne wsparcie. Na chwilę obecną jest to dla nas pomoc zarówno finansowa, jak i emocjonalna. To ogromna wartość, że paraolimpijczycy nam pomogli.
 
Wszystkie środki zebrane w zbiórce trafiły na konto fundacji i w 100% zostały przeznaczone na cel charytatywny. Osoby zainteresowane dalszym wsparciem restauracji Different mogą zorganizować własną zbiórkę lub wpłacać datki na konto.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas