Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sportowcy w ogniu pomagania

20.04.2020
Autor: inf.pras.
plansza graficzna z paraolimpijczykami w maseczkach

Polski Komitet Paraolimpijski wspiera akcję Posiłki kryzysowe – Warszawa i organizuje zbiórkę pieniędzy na stronie pomagam.pl. Cel jest podwójny: ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i uratowanie restauracji Different – restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów.

Wsparcie osób potrzebujących

- Przyszedł taki czas, kiedy Polski Komitet Paraolimpijski i Paraolimpijczycy mogą pomóc innym – powiedział Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. – Z reguły to my otrzymujemy wsparcie, od polubienia naszej strony na facebooku i wolontariatu począwszy, na partnerstwie i sponsoringu skończywszy. Obecnie nie obywają się żadne zawody. Ze względu na sytuację igrzyska paraolimpijskie zostały przeniesione na przyszły rok. Świat sportu zamarł, ale to nie znaczy, że pozostajemy bierni. Organizując tę zbiórkę, pomagamy podwójnie. Z jednej strony ratujemy miejsca pracy w restauracji, w której pracują osoby z niepełnosprawnościami, głównie wzroku. Z drugiej strony posiłki wędrują do najbardziej potrzebujących. Nic więcej nie trzeba dodawać, można tylko wesprzeć tę akcję. Podkreślam też, że Polski Komitet Paraolimpijski nigdy nie organizuje zbiórek finansowych, ale w sytuacji walki z koronawirusem i konsekwencjami tego, co się dzieje, postanowiliśmy działać. Zachęcam do wpłat całą rodzinę paraolimpijską i wszystkich przyjaciół sportu osób z niepełnosprawnościami – apeluje Łukasz Szeliga.

Wsparcie restauracji Different

Restauracja Different przygotowuje ponad 140 dwudaniowych obiadów dziennie, zatrudnia 22 pracowników, w tym 17 osób z niepełnosprawnością. Posiłki codziennie trafiają do seniorów, samotnych matek i osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy. Dzienny koszt przygotowania posiłków to około 3000 złotych – taka kwota wystarczy, by każdy z potrzebujących otrzymał ciepły posiłek.

- Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie zaoferowane prze Paraolimpijczyków, bardzo to doceniamy. Jest to dla nas przywilej, że osoby, które same toczą codzienną walkę z przeciwnościami losu chcą pomagać tym, którzy są teraz w szczególnej potrzebie – Anna Bocheńska, twórczyni restauracji Different, Prezes Fundacji Pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie”. – To wsparcie jest dla nas na wagę złota. Działamy w myśl zasady „nigdy nie jesteśmy tak biedni, żeby nie móc udzielić pomocy drugiemu człowiekowi”. W obliczu obecnego kryzysu o przetrwanie walczy zarówno nasza restauracja jak i osoby, którym my udzielamy wsparcia w postaci posiłków. Bardzo doceniamy absolutnie każdy grosz i każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na posiłek – zapewnia.

Wszystkie środki zebrane w zbiórce trafią od razu na konto fundacji i w 100 proc. zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

- Chcemy zebrać środki choć na jeden dzień posiłków. Jeśli zbierzemy więcej – tym lepiej. Jak długo jeszcze potrwa walka z koronawirusem nie wiemy, ale wiemy, że razem możemy pomóc – konkretnie, sensownie i podwójnie. Liczymy na Was! – podkreśla prezes Szeliga.

Link do wpłat na rzecz akcji Posiłki kryzysowe – Warszawa na stronie pomagam.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas