Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zabawy i ćwiczenia online dla dzieci ze spektrum autyzmu

16.04.2020
Autor: inf. prasowa
niebieska grafika z napisem niebieski kwiecień fundacja dr clown i fundacja od początku razem dla autyzmu na dole lata fundacji
Fundacja „Dr Clown” wraz z Fundacją OD POCZĄTKU zapraszają rodziców i dzieci z autyzmem do korzystania z zabaw i ćwiczeń, które przekazywane są za pomocą mediów społecznościowych.
 
„Ostatnie tygodnie są niełatwe dla wszystkich, a dla małych dzieci z diagnozą autyzmu i ich rodziców są szczególnie trudne. Rodzicom coraz częściej brakuje nie tylko pomysłów na zorganizowanie wolnego czasu maluchom, ale także cierpliwości potrzebnej do wielokrotnego powtarzania tych samych ćwiczeń. Dlatego Fundacja „Dr Clown” wraz z Fundacją OD POCZĄTKU zorganizowała wydarzenie na platformie Facebook dedykowane dzieciom ze spektrum autyzmu i ich rodzicom, na którym będą udostępniane materiały z propozycjami zabaw i ćwiczeń opracowane przez terapeutów z Fundacji OD POCZĄTKU, a przygotowane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” – piszą organizatorzy. 
 
Jedną z najskuteczniejszych form uczenia dzieci z autyzmem jest nauka poprzez naśladowanie, a jedną z najlepszych technik jest videomodelowanie, w którym dzieci uczą się przez odtwarzanie czynności i ruchów wykonywanych przez nagranego modela. Seria humorystycznych filmików ma pomóc dzieciom m.in. w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych oraz motorycznych. Materiały są krótkie i bardzo różnorodne.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas