Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fundacja „Potrafię Pomóc” zapewni wytchnienie personelowi medycznemu

16.04.2020
Autor: inf. prasowa
widać pokój z łóżkiem przy nim nocna szafka, fotel na oknie kwiatki i ozobny napis home
Fundacja „Potrafię Pomóc” kolejny raz włącza się w akcję pomocy białemu personelowi szpitali. W odpowiedzi na pojawiające się często apele osób, które każdego dnia „na pierwszej linii frontu” walczą o nasze zdrowie,  udostępnia bezpłatnie wrocławskie Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej.
 
W czasie epidemii w trzech pokojach, które Fundacja ma do dyspozycji, zamieszkają pielęgniarki na co dzień zajmujące się pacjentami w Szpitalu im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu (szpital opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem). Dzięki mieszkaniu, pielęgniarki będą mogły znaleźć prawdziwe wytchnienie po ciężkiej pracy w warunkach zagrażających życiu i nie martwić się o bezpieczeństwo swoich najbliższych.
 
Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej Fundacji „Potrafię Pomóc” to pierwsze takie miejsce we Wrocławiu i jedno z nielicznych w Polsce. Osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną, także tym, które wymagają wsparcia oddechowego czy żywienia pozajelitowego, oferuje całodobową, bezpłatną opiekę przez okres jednego lub dwóch tygodni.
 
W tym czasie ich stali opiekunowie mogą odpocząć, złapać chwilę wytchnienia. Program jest dedykowany mieszkańcom Wrocławia – projekt „Opieka Wytchnieniowa w Gminie Wrocław” współfinansowany jest przez Gminę Wrocław.
 
Z powodu epidemii koronawirusa przyjmowanie osób z niepełnosprawnościami do Mieszkania Opieki Wytchnieniowej zostało zawieszone – to najczęściej ludzie z obniżoną odpornością, z chorobami współistniejącymi, często – starsze osoby. W obecnej sytuacji pobyt w placówce mógłby stanowić dla nich zagrożenie. Stąd decyzja o wstrzymaniu przyjęć. Udało się jednak znaleźć sposób na to, by mieszkanie także w czasie pandemii mogło pełnić swoją funkcję – oferować pomoc i wytchnienie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas