Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warmińsko-mazurskie: przedstawiono dobre praktyki w zakresie aktywizacji

11.10.2011
Źródło: inf. prasowa

W dniach 21-23 września w Dadaju (koło Olsztyna) odbyła się konferencja pn. „Zintegrowani Niepełnosprawni 2011” zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (W-MSON). Podczas trzydniowego spotkania przedstawiono dobre praktyki, projekty w zakresie aktywizacji osób niepełnosprawnych i współpracy z administracją publiczną oraz aktualne możliwości, z których mogą skorzystać organizacje, by pozyskać środki na realizację przedsięwzięć.

W wydarzeniu uczestniczyło 70 przedstawicieli organizacji pozarządowych zrzeszonych w W-MSON. Do udziału zaproszono także pracowników, działaczy, wolontariuszy oraz przedstawicieli administracji i organizacji z innych regionów.

Przewodniczący Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych Andrzej Szałach zaprezentował ważne informacje związane z polską drogą do ratyfikacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych . Podczas spotkania poruszono również tematykę rad pożytku publicznego w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie Wiesława Przybysz przedstawiła prezentację nt. aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych w województwie warmińsko-mazurskim z wykorzystaniem środków EFS.

W drugim dniu przeprowadzono debatę dotyczącą aktualnej sytuacji osób z niepełnosprawnością. Powołano trzy zespoły: pierwszy zajmował się kwestią debat powiatowych, drugi wypracowywał stanowiska w aktualnych sprawach organizacji zrzeszonych w sieci, zaś trzeci uczestniczył w doradztwie z pisania projektów.

Jak zapewnia organizator, dzięki nabytym w ten sposób doświadczeniom podjęte zostaną działania mające na celu polepszenie sytuacji osób niepełnosprawnych oraz organizacji działających na ich rzecz.

W ramach projektu zaplanowano kolejne spotkania,  podczas których wypracowane zostaną standardy działania sieci oraz strategia rozwoju W-MSON. Więcej informacji na stronie: www.zintegrowani.eu.

Projekt „Zintegrowani Niepełnosprawni – rozwój sieci organizacji W-MSON” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas