Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

#AuTYzm ZROZUMIESZ? Wspólna akcja PFRON i Fundacji Wspólnota Nadziei

02.04.2020
Autor: inf. prasowa, mr
grafika na niebieskim tle napis światowy dzień świadomości autyzmu #autyzmzrozumiesz pytajnik 2 kwietnia 2020 #mamautyzm loga pfronu i fundacji
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World AutismAwareness Day, WAAD) zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu.
 
Z tej okazji Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacja Wspólnota Nadziei - Farma Życia wspólnie zachęcają do włączenia się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. 
 
„Akceptacja dla różnorodności i odmienności rozwojowej, przeciwdziałanie izolacji, dyskryminacji i łamaniu praw osób z autyzmem, tworzenie przyjaznego rozumiejącego otoczenia społecznego to cele akcji, którą dzisiaj inicjujemy. 

Wokół spektrum 

Integracja także uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Od lutego publikujemy na naszym portalu artykuły z cyklu „Wokół spektrum”.  W tych tekstach pokazujemy sytuację osób z autyzmem i ich rodzin, obalamy mity i półprawdy na temat osób nieneurotypowych. W ramach cyklu ukazują się wywiady z przedstawicielami środowiska, ale też specjalistami: naukowcami, psychologami, prawnikami, działaczami społecznymi. Naszym celem jest bowiem pokazanie całego spektrum problemów osób nieneurotypowych.
 
W cyklu „Wokół spektrum” ukazały się m.in.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas