Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ogłoszono termin Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku!

31.03.2020
Autor: Angela Greniuk, fot. pixabay.com
Źródło: przegladsportowy.pl, sport.trojmiasto.pl
flaga Japonii: czerwona kropka na białym tle

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w nowym terminie: 24 sierpnia – 5 września 2021 roku, zgodnie z decyzją organizatora igrzysk – Japonii oraz Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Igrzyska Olimpijskie zostały przeniesione na czas 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku.

Komitet Organizacyjny Tokio 2020, Rząd Metropolitarny Tokio i Rząd Japonii oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) i Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wyznaczyli nowe terminy największych imprez sportowych na świecie:

  • w dn. 23 lipca – 8 sierpnia 2021 rok odbędą się Igrzyska Olimpijskie
  • w dn. 24 sierpnia – 5 września: Igrzyska Paraolimpijskie

Decyzja została podjęta w oparciu o trzy kwestie: ochronę zdrowia sportowców i osób zaangażowanych w igrzyska przed koronawirusem, zabezpieczenie interesów zawodników i olimpijskiej rywalizacji oraz zgodnie z kalendarzem międzynarodowych imprez.

Pierwotnie igrzyska paraolimpijskie miały rozpocząć się 25 sierpnia i trwać do 6 września, a igrzyska olimpijskie miały odbyć się w terminie 24 lipca-9 sierpnia 2020 r.

Pierwszy raz od 124 lat gospodarz igrzysk – Japonia musiała poprosić o przesunięcie imprezy. Trzy razy w historii zmagania olimpijskie nie odbyły się – ze względu na wojny światowe: w 1916 roku w Berlinie, 1940 roku w Helsinkach i 1944 roku w Londynie.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas