Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Skawina: Koronawirus? Ściągnij babci apkę

19.03.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
ręka trzyma smartfon

„Zostań w domu i ściągnij babci apkę eSkawina” – zachęcają młodzież urzędnicy. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uruchomił aplikację eSkawina, za pomocą której mieszkańcy są informowani o działaniach na rzecz walki z koronawirusem. Urzędnicy zachęcają młodzież do ściągnięcia aplikacji swoim dziadkom.

Gmina stara się dotrzeć do seniorów tradycyjnymi oraz nowoczesnymi metodami. Robi to poprzez wieszanie plakatów oraz wysyłanie ulotek do wszystkich domów. W działania informacyjne zaangażowano również straż miejską, która jeździ po Skawinie i wygłasza komunikaty przez megafon. Poproszono proboszczów o odczytywanie wiadomości o koronawirusie w trakcie nabożeństw. Aplikacja eSkawina to kolejny krok, by dotrzeć z informacjami do jak największej liczby mieszkańców.

- Wiemy, że koronawirus zagraża przede wszystkim seniorom. Problemem jest nie tylko pandemia, ale również emocje, które jej towarzyszą. Coraz więcej seniorów korzysta ze smartfona, mają także wnuki, które świetnie poruszają się po świecie nowoczesnych technologii. Młodzież ma teraz wolne od lekcji, więc może ten czas poświęcić dziadkom i ściągnąć im eSkawinę – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Użytkownicy eSkawiny otrzymują codziennie najważniejsze informacje dotyczące działalności gminy na rzecz walki z koronawirusem. To między innymi zamykanie placów zabaw, obiektów sportowych, zniesienie opłat w strefie płatnego parkowania. Pojawiają się tutaj regularnie treści dotyczące profilaktyki – częste mycie rąk, dezynfekcja, zachowanie bezpiecznej odległości, unikanie skupisk ludzi. Seniorów z pewnością zainteresują szczegóły dotyczące dostawy żywności i leków dla osób szczególnie potrzebujących pomocy. Jeżeli w Skawinie zostanie potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem, mieszkańcy otrzymają tę informację również poprzez aplikację.

Używanie eSkawiny jest całkowicie bezpłatne, jej operatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Dostępna jest na platformach Android oraz iOS.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas