Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Małopolska: Fundacja Sustinae pomoże znaleźć pracę

24.02.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
laptop stoi na stole, obok leżą kolorowe kredki i stoi kolorowe pudełko

Fundacja Sustinae zaprasza osoby młode mające problemem ze znalezieniem lub utrzymaniem zatrudnienia do skorzystania z bezpłatnego programu „Aktywna Przyszłość”! Jeśli chcesz zmienić swoje położenie i spróbować na nowo odkryć swój potencjał – to jest program właśnie dla Ciebie!

Dla kogo?

Program skierowany jest do osób w wieku 18-29 lat, pozostających bez zatrudnienia, jak również pracujących, zatrudnionych na umowach krótkoterminowych lub na umowach cywilno‐prawnych, nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu, mieszkających na terenie województwa małopolskiego, które w ciągu ostatnich 2 lat opuściły:

 • instytucję pieczy zastępczej
 • młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii
 • specjalne ośrodki wychowawcze i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
 • zakład pracy chronionej
 • zakład karny lub areszt śledczy
 • zakład poprawczy lub schronisko dla nieletnich
 • zakończyły naukę w szkole specjalnej
 • oraz matki obecnie przebywające w domu samotnej matki.

Jak to działa?

- Uczestnicy zostaną objęci indywidualnym i kompleksowym programem aktywizacji zawodowo-edukacyjnej, zakładającym wsparcie dostosowane do ich potrzeb i lokalnego rynku pracy. Dla każdego uczestnika opracowana zostanie diagnoza określająca sytuację na rynku pracy oraz indywidualne bariery i potrzeby – opisuje Adrianna Skupień, koordynator projektu. – Kolejno, poprzez szkolenia zawodowe i wsparcie pośrednika pracy w pozyskaniu oferty dotrzemy do finału programu, czyli zatrudnienia! Mając na uwadze trudną sytuację uczestników, działamy bardzo dynamicznie. W zależności od zaangażowania uczestnika oraz indywidualnych predyspozycji łączny czas uczestnictwa w programie oscyluje pomiędzy 1,5 miesiąca a 4 miesiącami (w przypadku realizacji 3-miesięcznego stażu).

Droga w programie „Aktywna Przyszłość”

 1. Diagnoza sytuacji i opracowanie indywidualnego planu działania;
 2. Doradztwo zawodowe – określenie ścieżki kariery, przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych, przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej i inne w zależności od potrzeb uczestnika;
 3. Realizacja wybranego szkolenia zawodowego, max. 150 godz. Za udział w szkoleniu uczestnik otrzymuje stypendium szkoleniowe i zwrot kosztów za dojazd;
 4. Wsparcie pośrednika pracy w procesach rekrutacyjnych, monitoring ofert pracy pod kątem możliwości i aspiracji uczestnika;
 5. Możliwość skorzystania z pomocy psychologa;
 6. Możliwość pokrycia kosztów opieki nad dzieckiem (kosztu opiekunki, żłobka, przedszkola) w wysokości do 415 zł/miesiąc przez 3-miesiące.

- Nasz Zespół Fundacji złożony z doradcy zawodowego, psychologa i trenera pracy pomoże Ci w ustaleniu ścieżki rozwoju zawodowego, w poznaniu Twoich mocnych i słabych stron, wesprze Cię w wyborze szkolenia zawodowego oraz profesjonalnie przygotuje Cię do rozmowy z pracodawcą. Nie zwlekaj i zgłoś się do programu! – zachęca Paulina Londo-Biernat, doradca zawodowy Fundacji Sustinae.

Jak się zgłosić?

Rekrutacja do projektu trwa do wyczerpania miejsc w programie. Zapraszamy do złożenia dokumentów w biurze Fundacji w Krakowie, ul. Szlak 65 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Szersze informacje o programie można uzyskać pod numerem telefonu: +48 883 340 209 lub pisząc na adres e-mail: rekrutacja@fundacjasustinae.org.

Realizatorem projektu „Aktywna przyszłość. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób młodych do 29 r.ż., zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego” jest Fundacja Sustinae w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 1.3 Wsparcie osób młodych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji. Poddziałanie 1.3.1. Wsparcie udzielane Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas