Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ParaSki4Europe: do rozpoczęcia został tylko jeden dzień!

24.02.2020
Autor: inf. pras.
grafika na niebieskim tle logo pięc kształtów jakby płatków śniegu w różnych kolorach obok napisa paraski4europe2020 na dole logo UE

Już we wtorek, 25 lutego, w ośrodkach narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena rozpocznie się European Winter Para Sports Event Poland 2020. W zawodach weźmie udział blisko 150 zawodników z 15 europejskich krajów. Dostępny jest szczegółowy przewodnik, w którym znajdują się najważniejsze informacje o całym wydarzeniu.

Na stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego został opublikowany przewodnik (Competition Guide), który w szczegółowy sposób przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zbliżającego się wydarzenia. Znajdziemy w nim:

  • szczegółowy harmonogram zawodów,
  • listę uczestniczących w wydarzeniu krajów, 
  • informacje dotyczące programu Erasmus+,
  • krótką historię PKPar-u, sylwetki organizatorów,
  • szefów odpowiedzialnych za poszczególne dyscypliny wraz z ich adresami mailowymi, 
  • opis dyscyplin ze szczególnym uwzględnieniem aspektu zmian w kontekście sportowców z niepełnosprawnościami,
  • opis i adresy ośrodków, w których odbywają się zawody,
  • adres i położenie hotelu, w którym mieści się biuro zawodów (przypominamy o konieczności pobrania akredytacji), wraz z ułatwiającymi orientacje mapkami,
  • informacje dotyczące transportu,
  • a także przesłanie skierowane do uczestników przez Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligę.

Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort (Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie). W czasie blisko tygodniowego pobytu w naszym kraju zawodnicy będą mogli wziąć udział w treningach w czterech dyscyplinach paraolimpijskich obecnych w programie zimowych igrzysk – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie. Wydarzenie zwieńczą zawody w poszczególnych konkurencjach, choć tym razem nie wyniki będą najważniejsze, lecz chęć zarażenia zimowymi sportami i takimi formami aktywności ludzi z całej Europy.

Uwaga! W przypadku problemów z aurą ceremonia otwarcia może zostać przeniesiona w inne miejsce – o ewentualnych zmianach będziemy informować.

Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas