Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Elbląg: Miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zdecydowanie za mało

03.08.2011
Źródło: Dziennik Elbląski

Karty parkingowe, które posiadają niepełnosprawni elblążanie, uprawniają ich do bezpłatnego postoju na 18 kopertach. Tylko tyle jest ich w Strefie Płatnego Parkowanie w całym mieście. To za mało, bo w Elblągu do tej chwili wydano ponad 3 700 kart dla osób niepełnosprawnych.

— Bardzo rzadko zdarza mi się korzystać z karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych, więc tym większe było moje zaskoczenie, gdy ostatnio ją wykorzystałem i... dostałem mandat — mówi Bogdan Hulewicz z Elbląga. — Okazało się, że w nie zaparkowałem w wyznaczonym miejscu. Ciekaw jestem, jak miałem to zrobić, skoro na całym parkingu, przy 12-Lutego, jest tylko jedno takie miejsce. Dodatkowo prawie za każdym razem zajęte.

Takich przykładów w Elblągu jest więcej. Jak twierdzą sami zainteresowani, miasto sięgnęło do ich kieszeni i sypią się mandaty za parkowanie poza wyznaczonym miejscem.
— Pierwsze wezwanie do uiszczenia "opłaty dodatkowej" za to, że nie zapłaciłam za postój, bo stałam obok zajętej koperty na Giermków, dostałam w październiku — opowiada jedna z naszych Czytelniczek.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas