Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: przyjdź na seminarium „Niepełnosprawność - społeczeństwo - szkoła”

20.01.2020
Autor: oprac. redakcja, fot. pixabay.com
Źródło: facebook.com
metalowy znak niepełnosprawności przyczepiony na metalowej ścianie

Czy nauczyciel może odnaleźć sposób myślenia i język nazywający doświadczenie niepełnosprawności? Jakie postulaty mieli Brytyjczycy z niepełnosprawnością w latach 70. XX wieku i czy są one aktualne dziś w Polsce? Odpowiedzi na te pytania przybliży dr Natalia Pamuła na seminarium „Niepełnosprawność - społeczeństwo - szkoła”, zorganizowanym przez Szkołę Edukacji.

Tematyka seminarium dotyczy studiów o niepełnosprawności i ich związkom z aktywizmem.

„Porozmawiamy o relacji pomiędzy normalnością/normą i niepełnosprawnością, kulturowym i społecznym rozumieniu niepełnosprawności i jego funkcji emancypacyjnej, a w końcu o tym, dlaczego niepełnosprawność niekoniecznie musi być tragedią, dlaczego może być chcianą i akceptowaną tożsamością i o roli osób bez niepełnosprawności w tworzeniu świata bez barier” – czytamy na wydarzeniu seminarium na Facebooku.

Podczas seminarium omówione zostaną postulaty osób z niepełnosprawnością z tekstu Związku Niepełnosprawnych Przeciwko Segregacji z roku 1976 roku oraz porównanie ich z aktualną sytuacją osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Seminarium poprowadzi dr Natalia Pamuła (OSA UW), która obroniła doktorat na temat niepełnosprawności w literaturze polskiej na Uniwersytecie w Buffalo (USA), obecnie – asystentka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Z kolei organizatorem seminarium jest Szkoła Edukacji.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 23 stycznia w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Szkoły Edukacji pod adresem Banacha 2c. Miejsce jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu (wraz z dostępną toaletą). Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas