Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Puchar Świata: Iweta Faron dwukrotnie na podium! Zamiast medali... ciastka

20.01.2020
Autor: inf. pras.
Iweta Faron

Iweta Faron zajęła drugie miejsce biathlonowym biegu sprinterskim i trzecie podczas zakończonych w niedzielę 12 stycznia w Altenbergu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowymi i biathlonie. Zamiast medali najlepsi zawodnicy otrzymali… ciasto z rodzynkami.

W sobotę, 11 stycznia, Iweta stanęła na drugim miejscu podium. Lepsza od niej była tylko Ukrainka Iryna Bui, a co więcej, bieg rozegrał się w całkiem mocnej obsadzie – o tytuł najlepszej walczyło 12 kobiet. Dla Iwety Faron startującej na stojąco (grupa LW8), debiutantki paraolimpijskiej z Pjongczangu, start był kontynuacją świetnej passy, która rozpoczęła się w piątek, 10 stycznia – także w biegu biathlonowym, w którym Faron była trzecia.

- W sumie nawet nie wiem, co powiedzieć, bo znów jestem w szoku, że się udało! Dobry bieg z włączonym myśleniem na trasie, super narty i strzelanie w miarę ok poskutkowało – przyznała tuż po sobotnim biegu.

Ciastka zamiast medali

Niespodzianką dla wszystkich zawodników było niewątpliwie to, co otrzymywali na podium. Organizatorzy zrezygnowali z medali na rzecz… ciasta z rodzynkami. O walorach smakowych nic nie możemy napisać, ponieważ Iweta Faron jeszcze ich nie rozpakowała. 

- W sumie nie wiem, jak smakują, bo jeszcze ich nie otworzyłam, aczkolwiek na pewno srebrne będzie smakować lepiej – z bystrym humorem komentuje nasza reprezentantka.

Fakt, że nasza zawodniczka nie tylko zbliżyła się do podium, ale także zaczęła na nie wskakiwać, to oczywisty dowód na to, że praca i konsekwencja przynoszą efekty. Z jej startów szczególnie zadowolona jest olimpijka Ewelina Marcisz, asystentka trenera Wiesława Cempy, niegdyś reprezentantka Polski w narciarstwie biegowym sprawnych zawodników.

- Dzisiaj mieliśmy trochę problemów technicznych podczas startu, ale jak się okazuje - służą nam takie sytuacje i na pewno mobilizują do jeszcze większe walki. Dzisiejsza postawa Iwety cieszy, daje satysfakcję i pewność, że praca, którą wspólnie wykonuje cały Team jest słuszna i podąża w dobrym kierunku - czyli igrzysk paraolimpijskich w Pekinie – podkreśla Marcisz.

Sukcesy Polaków

Podczas sobotniego sprintu biathlonowego 11. miejsce w stawce 15 startujących zajął wielokrotny uczestnik zimowych igrzysk paraolimpijskich zawodnik klubu „Start” Nowy Sącz Kamil Rosiek (0+1). Startujący w kategorii siedzących zawodników w piątek był 13. w stawce 17 startujących.

Podczas zawodów Pucharu Świata w Altenbergu w minionym tygodniu rozegrane zostały także biegi na krótkim dystansie stylem dowolnym. Siódme miejsce w stawce 23 startujących zajął reprezentant klubu KS „Obidowiec” Obidowa Witold Skupień (kat. stojących), 8. miejsce w stawce 13 startujących wywalczyła Iweta Faron, a na 12. miejscu w stawce 29 startujących uplasował się Kamil Rosiek (kat. siedzących).

Sukcesy podczas cyklu zawodów Pucharu Świata w roku 2020 zapoczątkował Witold Skupień, który zajął trzecie miejsce (na 21 startujących) w biegu sprinterskim techniką dowolną w niemieckim Dreźnie. W kategorii kobiet szóste miejsce zajęła w Dreźnie Iweta Faron. Skupień nie krył wtedy radości z ostatniego miejsca na podium.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie biorąc pod uwagę słabszy start sezonu w Norwegii. Już po startach w Polsce i dobrych szybkich treningach czułem, że forma jest coraz lepsza i to udało się przekuć na dobry rezultat. Dziękuję całej ekipie za dobry dzień i liczę na więcej takich wyników w przyszłych startach.

Kolejne zawody Pucharu Świata już za dwa tygodnie w niemieckim Finsterau (31.01-09.02).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas