Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: trwa rekrutacja do mieszkania opieki wytchnieniowej

14.01.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. potrafiepomoc.org.pl
Źródło: potrafiepomoc.org.pl
widać pokój z łóżkiem przy nim nocna szafka, fotel na oknie kwiatki i ozobny napis home

Osoby z niepełnosprawnością z Wrocławia mogą znaleźć fachową opiekę, a opiekunowie wytchnienie i odpoczynek dzięki funkcjonowaniu mieszkania opieki wytchnieniowej. To pierwsze takie mieszkanie we Wrocławiu.  

Mieszkanie składa się z dwóch pokoi dla osób z niepełnosprawnością, pokoju opiekuna, kuchni i łazienki. Jeden z pokoi jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wyposażony jest w specjalne łóżko rehabilitacyjne, a na suficie zamontowano podnośnik. Drugi pokój został przygotowany z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną.

Dostosowana jest również łazienka z siedziskiem prysznicowym, które daje możliwość zmiany pozycji w układzie poziomym i pionowym, łóżko prysznicowe z regulowaną wysokością oraz sedes z systemem zmiany pozycji.

Co ciekawe, kuchnia dostosowana jest także do potrzeb osób z zaburzeniami odżywiania, w tym osób z zespołem Pradera-Williego, czyli chorobą wiecznego głodu - wejście zabezpieczone jest zamkiem szyfrowym.

W mieszkaniu jest system przywoływania opiekuna, a w łazience alarm, aby w razie potrzeby można było wezwać pomoc.

Mieszkanie zostało wyremontowane i przystosowane przez Fundację „Potrafię Pomóc”. Rekrutacja będzie trwała do momentu wyczerpania wolnych miejsc w ramach środków przyznanych dla projektu. Po weryfikacji wniosków zostaną stworzone listy osób spełniających kryteria oraz utworzona lista podstawowa i rezerwowa.

Udział w projekcie dotyczy mieszkańców Wrocławia i jest bezpłatny. W tym roku została poszerzona grupa osób mogących skorzystać z mieszkania. Dotychczas konieczne było posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. W tym roku pomoc będą mogły otrzymać osoby bez orzeczenia, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogą wykonać co najmniej jednej z podstawowych czynności.

Regulamin uczestnictwa, wniosek rekrutacyjny oraz więcej informacji o projekcie na stronie internetowej Fundacji.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas