Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Opole: stolica regionu otrzymała certyfikat WHO

13.01.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
Opole

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała Opolu certyfikat miasta przyjaznego starzeniu. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował w poniedziałek 13 stycznia, że taki certyfikat mają cztery miasta w Polsce.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że po trwających dwa lata staraniach Światowa Organizacja Zdrowia przyznała Opolu certyfikat „miasta przyjaznego starzeniu”. Certyfikat WHO oprócz Opola mają Poznań, Gdynia i Ostrów Wielkopolski.

- To efekt pracy wielu osób i instytucji oraz działań na rzecz polityki senioralnej realizowanej przez nasze miasto. Chodzi tu m.in. o wprowadzenie karty seniora, zakup niskopodłogowych autobusów, budowę mieszkań senioralnych czy o działania na rzecz włączenia seniorów w szeroko rozumianą działalność obywatelską i społeczną – wyjaśnił Wiśniewski.

Opole pierwsze działania na rzecz uwzględnienia roli najstarszej części mieszkańców wdrożyło 20 lat temu. W 2018 r. opolski samorząd pierwszy raz opracował specjalny dokument zawierający wiele działań z zakresu polityki senioralnej, którą zamierza wdrożyć do 2022 r.

W Opolu, podobnie jak w innych miastach Polski, liczba seniorów systematycznie rośnie. Według danych GUS obecnie co czwarty ze 128 tys. mieszkańców stolicy regionu jest seniorem.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas