Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepełnosprawni testują Warszawę - informacja prasowa

23.11.2004

Warszawa, 27.05.2004 r.

W ramach kampanii "Warszawa bez barier" Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji w centrum stolicy zorganizowało happening mający na celu pokazanie czy Warszawa jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.

W happeningu przy Pl. Trzech Krzyży wzięły udział osoby niepełnosprawne ruchowo, które próbowały między innymi dostać się do takich obiektów użyteczności publicznej jak: kościół Św. Aleksandra, Ministerstwo Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej, sklepu zielarskiego, przychodni przy ul. Żurawiej czy okolicznych knajpek.

Jedynymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektami w okolicy Pl. Trzech Krzyży okazały się poczta oraz nowy budynek biurowy na rogu z ul. Książęcą.

Wszystkie odwiedzone przez niepełnosprawnych obiekty zostały opisane na specjalnie przygotowanej mapie, która dostępna jest nas stronie www.niepelnosprawni.pl.

Od jutra na antenie WOT oraz TVP 3 Regionalna emitowany będzie również spot promujący akcję, przygotowany przez agencję Leo Burnett Warszawa. Spot przedstawia problem osób na wózku inwalidzkim, które codziennie muszą pokonywać bariery architektoniczne w swoim otoczeniu.

Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz w ramach programu "Warszawa dla Wszystkich" ze środków Unii Europejskiej. Akcję wspierają także: Zakłady Transportu Miejskiego, Euromedical Poland, Życie Warszawy, TVP 3 Regionalna, Rowland Communications, Leo Burnett Warszawa.

W ramach akcji "Polska bez barier" Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zbiera również informacje o niedostępnych obiektach na terenie całego kraju. Adresy i zdjęcia miejsc użyteczności publicznej, w którym osoba niepełnosprawna nie ma szansy na samodzielność - przyjmowane są pod adresem: bariery@niepelnosprawni.pl. Autorzy najciekawszych fotografii otrzymają upominki.

Happenign na Placu Trzech Krzyży - relacja

Dodatkowe informacje:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to prężnie działająca organizacja pozarządowa (non-profit), istniejąca od 1995 roku. Stowarzyszenie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych poprzez wspieranie ich przedsięwzięć, a także promocję idei integracji społecznej i zawodowej tych osób z resztą społeczeństwa. Stowarzyszenie prowadzi liczne kampanie edukacyjne. Jedna z nich - "Niepełnosprawni - Normalna Sprawa" otrzymała prestiżowe nagrody Golden World Awards oraz Medium 2001 za najlepszą kampanię społeczną ubiegłego roku. Stowarzyszenie jest wydawcą ogólnopolskiego magazynu dla niepełnosprawnych "Integracja", który dociera do osób indywidualnych, placówek socjalnych i zdrowotnych oraz władz samorządowych i rządowych. W edycji konkursu Publipress 2001- na najlepszą okładkę roku - "Integracja" wygrała w kategorii "Człowiek". Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji znalazło się w Komitecie Honorowym obchodów Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych 2003. Ponadto należy do Europejskiej Federacja na rzecz Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych CEEH (Confederation Europeenne pour l'Emploi des Handicapes).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas