Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy w 2020 roku będą ulgi w autobusach i pociągach? Ministerstwo Infrastruktury rozwiewa wątpliwości

20.12.2019
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Freeimages.com
Trzy autobusy na dworcu

Nie zmieni się system ulg dla osób z niepełnosprawnością w autobusach i pociągach w 2020 roku. Parlament przyjął ustawę, która gwarantuje zachowanie obecnych ulg w przyszłym roku. Informację tę potwierdza nam rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś.

18 grudnia „Senat przyjął bez poprawek Ustawę o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (projekt rządowy) przedłużającą o rok, do 1 stycznia 2021 r., termin wejścia w życie przepisów ustawy, które wprowadzają m.in. nowy system finansowania ulg. Zmiana terminu umożliwi zawieranie do końca 2020 r. umów na przekazywanie przez marszałków województw dopłat do biletów ulgowych sprzedawanych przez komercyjnych przewoźników autobusowych, a także przedłużenie zezwoleń na wykonywanie regularnych przewozów autobusowych realizowanych przez przewoźników komercyjnych” – czytamy na stronie Senatu.

Przypominamy o uprawnieniach

Warto przy okazji przypomnieć sobie, kto obecnie ma prawo do ulgowych przejazdów koleją, a także kto ma zniżki w transporcie autobusowym.

W tym drugim artykule tłumaczymy także, czy prywatni przewoźnicy mogą odmówić ulgowego przejazdu oraz co robić, jeśli przewoźnik jednak odmówi ulgi.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • nie mam ulgi
    Gorszy ON
    01.01.2020, 21:50
    340zł zasiłek stały a bilet jednorazowy 3,20, wszędzie muszę dojechać, nawet do sklepu,
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas