Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kolejna odsłona projektu „Wrocław bez barier”

18.12.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
kamienice na wrocławskim rynku

Fundacja „Potrafię Pomóc” przygotowała spot „Wrocław bez barier, czyli dzieci mają głos”, który właśnie miał swoją premierę. Narratorami opowieści są mali wrocławianie – Julia i Janek. 9-letnia Julka oprócz tego, że opowiada, tłumaczy także całość na język migowy.

Spot pokazuje przykłady „dobrych praktyk”: ciekawych inicjatyw podejmowanych we Wrocławiu przez i dla osób z niepełnosprawnościami. Organizowane przez Fundację „Potrafię Pomóc” warsztaty „Wchodzę w rolę”, które dzieciom i młodzieży pomagają zrozumieć niepełnosprawnych rówieśników, to tylko jeden z takich przykładów. W realizacji spotu pomogło wiele środowisk zrzeszających i działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. 

Scenariusz wideo przygotowała Fundacja „Potrafię Pomóc”, a w realizację włączyły się także osoby z niepełnosprawnościami: spot powstał we współpracy z Joanną Majewską z wrocławskiej TV Przystań. Joanna prowadzi warsztaty filmowe i fotograficzne w Warsztacie Terapii Zajęciowej Przystań, gdzie stworzyła ekipę filmową. Uczestnicy warsztatów mogą spróbować swoich sił w różnych rolach, jako operatorzy kamery, spikerzy, reporterzy, dźwiękowcy czy asystenci planu. Celem jest również przeciwdziałanie negatywnym stereotypom i wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Spot „Wrocław bez barier, czyli dzieci mają głos” powstał w ramach miejskiego projektu „Wrocław bez barier, czyli dzieci mają głos - edycja 4” ze środków PFRON – Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Gminy Wrocław – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas