Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Masz pomysł na badania? Złóż wniosek do PFRON!

10.12.2019
Autor: oprac. redakcja, fot. pixabay.com
Źródło: pfron.org.pl
przycisk wysyłania maila w laptopie

„Reprezentacje niepełnosprawności w kulturze i edukacji” to konkurs PFRON, który pozwoli na dofinansowanie badań, ekspertyz i analiz dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Wnioski można składać do 21 stycznia 2020 roku do godz.10.

Wnioskodawca może złożyć jeden wniosek na dofinansowanie badań w ramach jednego modułu. Kwota dofinansowania badań ze środków PFRON nie może przekroczyć 120 tys. zł. Wymagany jest też wkład własny – minimum 5 procent kosztów z całego projektu.

Realizacja projektu badawczego dofinansowanego ze środków PFRON musi rozpocząć się najpóźniej 1 lipca 2020 roku i nie może trwać dłużej niż 10 miesięcy.

Planowana wysokość środków na dofinansowanie realizacji projektów zgłoszonych w ramach konkursu wynosi ogółem 360 tys. zł.

Kto może wziąć udział w konkursie?

 • uczelnie - szkoły wyższe
 • jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk
 • instytuty badawcze
 • inne podmioty o udokumentowanym dorobku badawczym w zakresie problematyki dotyczącej przynajmniej jednego z wymienionych obszarów: niepełnosprawności, edukacji, kultury, różnorodności społecznej i kulturowej, działający na rynku przez okres minimum 3 lat, prowadzący działalność badawczą wpisaną do KRS/ewidencji działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje i potrzebne dokumenty znajdują się na stronie PFRON.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Szkoda pieniedzy...
  Nosacz
  10.12.2019, 21:06
  ... I tak oleja. Sa setki prac naukowych, napiszemy kolejne i urzednicy MRPiS podetra tym....jak zawsze
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas