Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

WYSTAWY

23.11.2004

WIDZIEĆ, SŁYSZEĆ, DOTYKAĆ, WIEDZIEĆ

Plakat promujący wystawę

Największa w Polsce wystawa fotograficzna poświęcona osobom niepełnosprawnym. Odwiedziła 21 polskich miast  (prezentowana była m.in. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Sztuki Zamek w Poznaniu, w BWA Design we Wrocławiu, na Dworze Artusa w Toruniu i katedrze w Gdańsku), a także Norymbergę VI Niemczech i Vasę w Finlandii. Prezentuje 100 zdjęć wykonanych przez 16 wybitnych fotografików polskich (m.in. Chrisa Niedenthala, Tomasza Gudzowatego, Andrzeja  Świetlika, Macieja Skawińskiego, Jacka Porembę). Na zdjęciach pokazano osoby niepełnosprawne  w trakcie wykonywania zajęć typowych dla ludzi sprawnych. Są to ludzie, którzy jak inni, chcą normalnie funkcjonować oraz cieszyć się życiem.

Wystawę upamiętnił album  zawierający reprodukcje wszystkich zdjęć, komentarze artystów oraz wstęp autorstwa  znanej literatki Małgorzaty Baranowskiej.

SZTUKA BEZ BARIER

Od samego początku istnienia prezentujemy i promujemy twórczość artystów niepełnosprawnych.
W tym celu organizujemy wystawy, wernisaże, a także aukcje obrazów artystów niepełnosprawnych. Dwukrotnie zorganizowaliśmy w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawę prac artystów malujących ustami i nogami z Polski i ze świata (w 1998 oraz 2003 roku), którą łącznie obejrzało ok. 70 tys. osób. Podczas drugiej wystawy zaprezentowano także, po raz pierwszy w Europie, 50 prac znanego niepełnosprawnego artysty i poety z Japonii Tomihiro Hoshino.

Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie, 2003 r.


WZORNICTWO BEZ BARIER

 W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Ambasadą Szwecji w Polsce zorganizowaliśmy po raz pierwszy w kraju dwie ekspozycje: "Wzornictwo dla każdego" i "Zabawy dla nadzwyczajnych dzieci".

Wystawa prezentowała przedmioty  codziennego użytku, które dzięki swojej funkcjonalności  dostosowane  są do potrzeb każdej osoby - pełnosprawnej i niepełnosprawnej, niezależnie od stopnia jej sprawności.

Ponad 80 szwedzkich firm przedstawiło blisko 200 urządzeń i produktów cechujących się  ogólnodostępnością.  Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się ekspozycja urządzeń i zabawek przeznaczonych  dla dzieci, która pokazywała nie tylko nowe możliwości wzornicze,  lecz poszerzała także zakres wiedzy o potrzebach najmłodszych i niezbędnym im sprzęcie pomocniczym.

Przeczytaj także:

KIM JESTEŚMY

PLATFORMA INFORMACYJNA

KAMPANIE SPOŁECZNE I PROGRAMY

ORGANIZAJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

WYSTAWY

PLEBISCYTY I KONKURSY

PROGRAMY EUROPEJSKIE

NAGRODY

PARTNERSTWO

STATUT

KONTAKT

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas