Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polkowice: podsumowano projekt „Niepełnosprawni Bracia na Dachu Afryki Północnej”

27.11.2019
Autor: inf. prasowa
goście gali wśród nich krzysztof wielicki

20 listopada 2019 r. w polkowickiej Auli Forum odbyła się gala, na którą przybyli uczestnicy 21 warsztatów terapii zajęciowej z całego Dolnego Śląska. Obecni byli także przedstawiciele środowisk zajmującym się pracą z osobami z niepełnosprawnościami.  

Jak mówi Stanisław Rapczuk, organizator spotkania, uroczystość miała na celu podsumowanie projektu pt. „Niepełnosprawni Bracia na Dachu Afryki Północnej”, w ramach którego wyraźnie podkreślono udział osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w przestrzeni społecznej. 

- To wydarzenie udowodniło, że osoby zagrożone wykluczeniem potrafią osiągnąć sukces, którego wielokrotnie nie są w stanie osiągnąć ludzie dysponujący pełnym wachlarzem zasobów i możliwości – mówił Stanisław Rapczuk, członek Zarządu Stowarzyszenia Charytatywnego Żyć Godnie w Polkowicach.

Podczas gali zaproszeni goście mogli zobaczyć, jak osoby z niepełnosprawnością intelektualną poradziły sobie z dwoma wyzwaniami. Jednym z nich były potężne góry, drugim natomiast ich własna niepełnosprawność. Oba te światy bez wątpienia są trudne i wymagają wysiłku, każdy jednak sukces daje siłę do dalszych działań.

„Niepełnosprawni Bracia na Dachu Afryki Północnej” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Charytatywne Żyć Godnie w Polkowicach przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radwanicach oraz firmy CCC S. A. w ramach, którego trzech mężczyzn z niepełnosprawnościami intelektualnymi, jako pierwsi na świecie przedstawiciele swojego środowiska, zdobyło czterotysięcznik.

Jak podkreślił obecny na uroczystości światowej sławy himalaista Krzysztof Wielicki, dokonanie niepełnosprawnych kolegów jest przełamaniem barier. On sam bowiem wielokrotnie podejmował działania, które były sprzeczne z przyjętymi standardami i wręcz zaprzeczały przyjętemu stanowi rzeczy. Podczas swojej prelekcji pt. „Łamanie barier” dzielił się swoją filozofią życia.

Wydarzenie, w którym wzięło udział blisko 300 osób, odbyło się dzięki przychylności Gminy Polkowice, Firmy CCC S. A. oraz Aqua Hotelu, który ugościł uczestników spotkania.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas