Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej. Pierwsza na świecie taka wyprawa

19.11.2019
Autor: inf. prasowa
Zejście i wędrówka doliną Mizan wokół góry i trzy osoby z polską flagą

20 listopada 2019 roku o godzinie 10:00 w polkowickiej Auli Forum odbędzie się uroczysta gala podsumowująca projekt pt. „Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej”. W ramach wydarzenia odbędzie się premiera filmu dokumentalnego z wyprawy oraz swoją prelekcję pt. „Łamanie barier” wygłosi światowej sławy himalaista Krzysztof Wielicki.

- Wydarzenie jest o tyle niezwykłe i podniosłe, że wśród trzystu zaproszonych gości, głównymi odbiorcami będą przedstawiciele osób z niepełnosprawnościami z warsztatów terapii zajęciowej z całego Dolnego Śląska, którzy swoją wizytą w Polkowicach, będą chcieli podkreślić własną obecność w przestrzeni społecznej – mówi Stanisław Rapczuk, członek zarządu Stowarzyszenia Charytatywnego Żyć Godnie.

- W ten sposób, osoby wykluczone, którymi są niepełnosprawni intelektualnie w stopniu znacznym, udowodnią, iż też mają własne marzenia, fascynacje i prawo do czerpania z zasobów, jakie daje życie – dodaje.

Stowarzyszenie Charytatywne Żyć Godnie jest organizacją zajmującą się rehabilitacją społeczną i zawodową dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Wielokrotnie przełamywało stereotypy i przekonania aktywizując osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w życiu i korzystania z zasobów, jakie daje świat. Stowarzyszenie zorganizowało loty motolotnią dla osób z niepełnosprawnością psychiczną z epilepsjami, które pobiły dwa rekordy Polski.

Stowarzyszenie podejmuje działania, aby udowodnić, że osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi mają także potrzebę uczestnictwa w życiu społecznym.

W marcu troje uczestników WTZ z Polkowic uczestniczyło w projekcie „Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej” i zdobyło szczyt Dżabal Tubkal. Była to pierwsza tego typu wyprawa na świecie.

Sponsorem wydarzenia jest Gmina Polkowice, GOPS w Radwanicach oraz Spółka CCC natomiast patronat medialny nad imprezą objął Portal Górski, Magazyn Integracja oraz portal Niepełnosprawni.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas