Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach "Four Kings"

05.04.2011

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach „Four Kings” zostało założone w lipcu 2010 roku przez zawodników warszawskiej drużyny rugby, która w wyniku sprawnej organizacji zaczęła bardzo dynamicznie się rozwijać. Aby podtrzymać ten rozwój i zająć się profesjonalnym uprawianiem sportu w dobrze funkcjonującym klubie, zawodnicy zrzeszyli się w WSRNW „Four Kings”.

Sekcja Sportowa działająca w stowarzyszeniu to odzwierciedlenie oraz kontynuacja drużyny „Four Kings”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, głównie w oparciu o dotacje. Założyły ją osoby na wózkach (po urazach kręgosłupa) w celu przyspieszenia procesu rehabilitacji i uzyskania lepszej koordynacji ruchowej.

W chwili obecnej Sekcja Sportowa liczy 20 zawodników, w tym 4 podstawowych zawodników Reprezentacji Polski i uczestników ME 2009 oraz MŚ 2010. W Polskiej Lidze Rugby wystawia 3 składy, z których pierwszy zespół, „A”, walczy o tytuł Mistrza Polski.

Trenerem Sekcji Sportowej jest jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce, wieloletni reprezentant Polski, Tomasz Biduś.

Adres:
WSRNW "Four Kings"
sekcja sportowa
hala MOSiR Stegny, ul. Inspektowa 1
tel.: 696-279-271
e-mail: stowarzyszenie@fourkings.pl
strona WWW: www.fourkings.pl


Źródło: WSRNW "Four Kings"

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas