Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podsumowanie tygodnia na portalu Niepelnosprawni.pl

08.11.2019
Autor: redakcja, fot. A.Greniuk (1); pixabay.com (2,3); mat. dystryb. (4); Marta Kuśmierz (5); Bartłomiej Zborowski/PKPar (6)
fragmentty sześciu zdjęc, m.in: pieniądze, wózek inwalidzki, okładka książki o sterylizacji osób z niepełnosprawnością w III Rzeszy, dwóch polskich zawodników biegnie na mistrzostwach po bieżni

Wybierz Osobowość Internetową 2019!; 500 plus dla osób niesamodzielnych. Fakty kontra mity. Część II; Do uzdrowiska z NFZ bez czekania w kolejce?; Prezydent podpisał nowelizację dot. zwrotu kosztów dowozu dziecka z niepełnosprawnością do szkoły; Ofiary przymusowej sterylizacji. Konkurs książkowy. Zobacz więcej informacji w podsumowaniu pierwszego tygodnia listopada na portalu Niepelnosprawni.pl!

Szczególnie polecamy

Wybierz Osobowość Internetową 2019!

W ramach Konkursu „Człowiek bez barier” od czterech lat wybierana jest także Osobowość Internetowa, czyli osoba z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w sieci, wspierając i inspirując innych. W tym roku Kapituła zdecydowała powierzyć wybór zwycięzcy w tej kategorii tym, na rzecz których działają, czyli internautom. Poznaj kandydatów i oddaj głos na jednego z nich! 

500 plus dla osób niesamodzielnych. Fakty kontra mity. Część II

Świadczenie uzupełniające, czyli tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych, zdążyło już obrosnąć mitami. Dlatego wiele osób wciąż zastanawia się, czy warto starać się o te pieniądze. Poprosiliśmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), by odniósł się do najczęściej powtarzających się opinii. Oto druga z trzech części. Kolejną opublikujemy za kilka dni.

Najważniejsze wydarzenia

Do uzdrowiska z NFZ bez czekania w kolejce? W tym roku wyjechało w ten sposób ponad 2 tys. osób z niepełnosprawnością!

2023 osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności skorzystały w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. ze świadczeń uzdrowiskowych współfinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, korzystając z przywileju pierwszeństwa ze względu na posiadany stopień niepełnosprawności. Daje on im prawo do skorzystania z wyjazdu np. do sanatorium znacznie szybciej niż wynosi przeciętny czas oczekiwania w kolejce. 

Prezydent podpisał nowelizację dot. zwrotu kosztów dowozu dziecka z niepełnosprawnością do szkoły

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo oświatowe, zawierającą przepisy określające sposób obliczenia kosztów przejazdu dziecka z niepełnosprawnością i jego rodzica do szkoły lub przedszkola, które są zwracane rodzicom.

Praca

Pomoc czy przekupstwo?

W internecie znowu wrze. Poruszenie na grupach dla osób z niepełnosprawnością wywołuje najgorętszy temat ostatniego półrocza: 500+. Pytanie goni pytanie: o wnioski, procedury i niesprawiedliwość. Niepełnosprawni Wojownicy Internetu spędzają godziny, pisząc o najważniejszym temacie sezonu. Nie dziwię się im, że nie mają potem sił i czasu pracować.

Nasze działania

Integracja 5/2019 – jest już nowy numer magazynu!

Jest już nowy numer magazynu „Integracja” (5/2019) – szczególny, bo jubileuszowy. Pierwszy numer wyszedł dokładnie 25 lat temu. To okazja do podsumowań, opowiedzenia o tym, co przez ten czas udało się osiągnąć, ale też o tym, co przed nami! 

Przyjdź na podsumowującą konferencję CIOP o modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością w pracy

Zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej 20 listopada 2019 r. w Warszawie. 

Kultura

Ofiary przymusowej sterylizacji. Konkurs książkowy

Czy sterylizacja osób z niepełnosprawnością w III Rzeszy była karą czy dobrowolną ofiarą? Temat ten porusza książka pt. „Mój Führerze. Ofiary przymusowej sterylizacji na Dolnym Śląsku w latach 1934-44” autorstwa dr Joanny Ostrowskiej i dr Kamili Uzarczyk. Przeczytaj artykuł, odpowiedz na pytanie i wygraj książkę!

Sport

Oglądaj i kibicuj naszym na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata!

7 listopada rozpoczęły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do 15 listopada 42 reprezentantów Polski będzie walczyć o podium wraz z 1400 zawodnikami ze 120 krajów świata. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz oglądać zmagania Polaków!

Relacja

Jak żyć z SM? To sinusoida

Jak żyć ze stwardnieniem rozsianym – to trudne pytanie. Samo życie nie jest łatwe i oczywiste, a życie z ciężką chorobą to jedna wielka niewiadoma. Jednego można być pewnym – będzie trudniej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas