Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wypożycz za darmo wózek lub kule. Ruszyła internetowa wypożyczalnia sprzętu

08.11.2019
Autor: Mateusz Różański, fot. sxc.hu
Źródło: www.pfron.org.pl
fragment kół wózka inwalidzkiego i nóg oraz ich cień na chodniku

Fundacja Eco Textil uruchomiła pierwszą bezpłatną internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji zainteresowanych mieszkających na terenie całego kraju są trójkołowe rowery, balkoniki, wózki inwalidzkie czy kule ortopedyczne, a to nie wszystko.

Według założeń twórców, wypożyczalnia ma pomagać osobom z niepełnosprawnościami, które ze względów materialnych nie mogą sobie samodzielnie kupić lub wypożyczyć ogólnodostępnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Złóż wniosek na stronie

Zasady wypożyczenia sprzętu są niezwykle proste. Wystarczy zapisać się na liście wypożyczających dostępnej na stronie Fundacji Eco Textil.

Po wypełnieniu dostępnego na niej formularza otrzymuje się potwierdzenie zapisu. Rozpatrzenie wniosku trwa 24 godziny. Fundacja kontaktuje się z wypożyczającym w momencie przygotowania sprzętu do wysyłki. Użytkowanie sprzętu jest całkowicie bezpłatne.

Wypożyczający pokrywa jedynie koszt przesyłki kurierskiej w wysokości łącznie 35,50 zł za dostarczenie i zwrot sprzętu do wypożyczalni.

Sprzęt z wypożyczalnie Eco Textil można wypożyczyć na okres 2, 3 lub 6 miesięcy.

Środki na działalność wypożyczalni pochodzą z recyklingu tekstyliów ze specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Brak wózków elektrycznych
  Dynia
  12.11.2019, 19:10
  Nie ma najważniejszej i najdroższej rzeczy, na która nie stać wielu niepełnosprawnych: wózków elektrycznych. Tak szczerze to za 35 zł przesyłki macie na allegro dobrej jakości francuskie kule NA ZAWSZE - wypożyczenie nieopłacalne.
  odpowiedz na komentarz
 • Elektryki?
  Jan
  08.11.2019, 10:45
  Będą wózki elektryczne?
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas