Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Katowice: #Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie 15 listopada

31.10.2019
Autor: inf. prasowa
uśmiechnięta około 8-letnia dziewczynka siedzi na wózku za nią niebiesko tło na którym po obu stronach narysowane są bicepsy na wysokości ramion dziecka

Fundacja ING Dzieciom oraz ING Bank Śląski zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję „#Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami”, która odbędzie się 15 listopada 2019 r. w Katowicach – w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Fundacja ING Dzieciom działa na rzecz wyrównywania szans życiowych dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. W naszej pracy poznajemy wiele osób, które mogą być inspiracją dla innych w przełamywaniu barier. Na spotkaniu 15 listopada podzielimy się z Państwem tymi historiami. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu: „Wiedzieć więcej – spotkania z Fundacją ING Dzieciom”.

Nasi Goście opowiedzą o tym, jak sport, muzyka czy działalność społeczna pomagają dzieciom osiągać sukcesy, czuć się pewniej, radzić sobie z codziennością i czerpać radość z życia. Chcemy, aby to spotkanie było też okazją do refleksji – jak społeczeństwo, szkoła, dom mogą wspierać dzieci i ich rodziny.

Marcin Ryszka – mistrz świata w pływaniu osób niewidomych – opowie o tym, że bariery istnieją tylko w naszej głowie. Małgorzata Martyniak – mama dziecka z zespołem Downa odpowie na pytanie, dlaczego założyła stowarzyszenie. Paweł Korczewski podzieli się swoimi doświadczeniami instruktora wspinaczki dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Krzysztof Zieliński opowie o tym, jak to jest być osobą z niepełnosprawnością i jednocześnie rodzicem dziecka z niepełnosprawnością oraz o swojej postawie i motywacji do działania. Przemysław Sobieszczuk spróbuje uświadomić słuchaczom, że każdy z nas ma w życiu wyzwania, z którymi musi się zmierzyć. Małgorzata Płonka przedstawi historię syna Grzegorza, zmagania z zapewnieniem mu właściwej edukacji oraz jego drogę do muzyki. Grzegorz Płonka zagra Clair de lune Claude Debussy oraz Lullaby Op. 13 No. 7 Alxandra Ilynsky.

Miejsce spotkania dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, a jego przebieg tłumaczony będzie na język migowy.

Program konferencji

  • 14:00-14:10 – Powitanie – Brunon Bartkiewicz – Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego, Agata Tomaszewska – Prezeska Fundacji ING Dzieciom
  • 14:10-14:35 – Marcin Ryszka „Bariery są tylko w naszej głowie”
  • 14:35-15:00 – Małgorzata Martyniak  „By z ZESPOŁEM było raźniej, czyli dlaczego założyłam stowarzyszenie?”
  • 15:00-15:25 – Paweł Korczewski „Kiedy niemożliwe staje się możliwe”
  • 15:25-15:40 – Przerwa
  • 15:40-16:05 – Krzysztof Zieliński „Życie jest po prostu pięknie”
  • 16:05-16:25 – Przemysław Sobieszczuk „Siła w EB”
  • 16:25-16:50 – Małgorzata Płonka „Droga do marzeń”
  • 16:50-17:00 – Występ Grzegorza Płonki (Claude Debussy – Clair de lune, Alexander Ilyinsky – Lullaby Op.12 No.7)
  • 17:00 – Podziękowanie, zamknięcie spotkania

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, które trwają do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas