Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Integracja i Goldman Sachs połączyli siły, wspierając w rekrutacji

30.10.2019
Autor: Mateusz Różański
tłum ludzi siedzi na szkoleniu, na środku stoi osoba prowadząca

Poszukujący pracy, którzy korzystają ze wsparcia Centrum Integracja w Warszawie, mieli szansę skorzystać z pomocy specjalistów z jednej z największych i najważniejszych firm sektora finansowego na świecie – Goldman Sachs.

W ramach współpracy Centrum Integracja i pracownicy giganta finansowego Goldman Sachs przeprowadzili w siedzibie swojej firmy szkolenie dla beneficjentów Centrum Integracja z zakresu pisania CV i przechodzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

- Spotkaliśmy ciekawych ludzi i wartościowych kandydatów do pracy. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić ich do aplikowania o pracę w sektorze finansowym – podsumowała Sandra Stankiewicz z firmy Goldman Sachs. Równie zadowoleni byli beneficjenci Integracji.

Owocne szkolenie

- To szkolenie było dla mnie bardzo owocne – opowiada jedna z uczestniczek Anna Żuchowska. – Potrzebowałam takich wskazówek - pokazania co robię źle, ale też wskazania informacji, które powinnam zawrzeć w moim CV czy przekazać podczas rozmów kwalifikacyjnych – wskazuje uczestniczka szkolenia

Polityka otwartości

- Wszystko zaczęło się w lipcu 2018 roku, kiedy w warszawskim biurze naszej firmy zorganizowaliśmy spotkanie z ówczesnym prezesem Fundacji Integracja, Piotrem Pawłowskim – mówi o początkach współpracy z Integracją Sandra Stankiewicz. – To wydarzenie zainspirowało nas do aktywnego wsparcia społeczności osób niepełnosprawnych. Wybraliśmy taką formę pomocy, która wykorzystuje wiedzę i umiejętności naszych pracowników, a równocześnie stanowi wartość dodaną z punktu widzenie beneficjentów Centrum Integracja – dodaje przedstawicielka Goldman Sachs.

- Uważamy, że potencjał osób niepełnosprawnych nie jest obecnie w pełni wykorzystywany na rynku pracy i wierzymy, że takie inicjatywy jak nasza mogą  przyczynić się do zmiany tej sytuacji – podkreśla przedstawicielka banku.

Wskazała też, że Goldman Sachs nie ocenia pracowników przez pryzmat ich niepełnosprawności, a jedynie poprzez ich kompetencje i umiejętności istotne dla wykonywanych zadań.

- Ponadto różnorodność pracowników, ich doświadczeń i perspektyw, stanowi dla nas bogactwo firmy – dodaje.


Działanie realizowane w ramach projektu „Sprawni w pracy 2019” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas