Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza programistów na Hackathon+

21.10.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
niebieska grafika trzy monitory komputerowe stoją w tle za nimi wysokie nowoczesne oświetlone wieżowce

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje turniej programowania Hackathon+. Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 listopada 2019 roku w Warszawie.

Celem Hackathonu+ jest stworzenie prototypów aplikacji dostępnych, w tym aplikacji mobilnych lub serwisów internetowych, podnoszących jakość życia i wspierających samodzielne funkcjonowanie osób o szczególnych potrzebach – seniorów i tych, którzy zmagają się z trwałymi albo czasowymi trudnościami z poruszaniem się lub percepcją.

- Zależy nam na tym, aby uczestnicy Hackathonu+ zaproponowali ciekawe i wartościowe rozwiązania w obszarach takich jak architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja i usługi. Wydarzenie wpisuje się w założenia programu Dostępność Plus - mówi przedstawicielka biura prasowego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Hackathon skierowany jest do programistów oraz osób zajmujących się rozwojem oprogramowania (np. projektantów grafiki, twórców interfejsów). Organizatorzy liczą na udział wszystkich tych, którzy umieją identyfikować problemy i potrafią zaproponować kreatywne rozwiązania w obszarach takich jak: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi. Do udziału zaproszone są gotowe (3,7-osobowe) zespoły.

Organizator przewiduje nagrody:

  • 1. miejsce – 20 000 zł netto
  • 2. miejsce – 12 000 zł netto
  • 3. miejsce – 8 000 zł netto

Portal Niepelnosprawni.pl i magazyn „Integracja” objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji o wydarzeniu.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas