Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: zapisz się na konferencję o seksualności osób z niepełnosprawnością

21.10.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
dziewczyna przełożyła rekę za ramię chłopaka który trzyma na jej ręce swoją dłoń, nie widać ich twarzy

„Komu wolno pójść na randkę? Społeczne postrzeganie seksualności osób z niepełnosprawnościami” – to tylko jeden z tematów, który w czasie konferencji we Wrocławiu omówią specjaliści. Bezpłatna konferencja „Osoby z chorobami rzadkimi - leczenie, rehabilitacja, edukacja. Seksualność osób z chorobami wrodzonymi i chorobami przewlekłymi prowadzącymi do niepełnosprawności” odbędzie się 26 października (sobota), trwają zapisy.

To już kolejna z cyklu konferencji poświęconych seksualności osób z niepełnosprawnościami. Głos zabiorą lekarze, terapeuci, naukowcy rodzice osób z niepełnosprawnościami, przedstawiciele organizacji pozarządowych – część z nich to osoby niepełnosprawne. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację „Potrafię Pomóc” we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin „Wspólnie” oraz Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 

Zgromadzeni we Wrocławiu specjaliści odniosą się do ważnych i zbyt rzadko poruszanych problemów. Będzie mowa o seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnością ruchową. „Godność osoby z niepełnosprawnością intelektualną w aspekcie seksualności we wspólnotach zamieszkania L’Arche” oraz „Problemy osób chorych na SM, współżycie i rodzicielstwo” – to tytuły tylko dwóch wykładów. Wśród prelegentów znajdą się między innymi prof. dr n. med. Robert Śmigiel, kierownik Katedry Pediatrii oraz Zakładu Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz dr hab. Remigiusz Kijak, profesor i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który wykłada też na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prof. Kijak jest autorem między innymi monografii: „Seks i niepełnoprawność - doświadczenia seksualne osób niepełnosprawnych intelektualnie” czy „Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy małżonkowie i rodzice”.

Pełny program wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora, Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Gminy Wrocław, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas