Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ostrów Wlkp.: 70-letni mężczyzna z niepełnosprawnością zginął w pożarze

16.10.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
Ogień trawiący drzwi. Na pierwszym planie strażak

- 70-letni mężczyzna z niepełnosprawnością zginął w pożarze w jednym z bloków przy ul. Zielonej w Ostrowie Wielkopolskim. Z budynku ewakuowano 17 osób – poinformował we wtorek, 15 października, dyżurny komendy ostrowskiej straży pożarnej.

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie Wlkp. została powiadomiona we wtorek, 15 października, o godz. 9.00 przez Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z bloków przy ul. Zielonej wybuchł pożar. Służby zaalarmowała opiekunka mężczyzny z niepełnosprawnością, która przyszła do niego w odwiedziny.

Jak poinformował dyżurny komendy ostrowskiej straży pożarnej, z jednego z pomieszczeń wydobywał się dym. Po ugaszeniu pożaru w pokoju znaleziono zwęglone ciało 70-latka. Wszystkich mieszkańców ewakuowano z bloku. Straż pożarna i policja prowadzą czynności wyjaśniające, w celu określenia przyczyny pożaru. Wiadomo, że mężczyzna był obłożnie chory i nie mógł poruszać się samodzielnie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas