Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: dostosowany pokaz filmu pt. „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

14.10.2019
Autor: inf. pras.
kadr z filmu Ikar - główny bohater gra na fortepianie

Film „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to historia niewidomego geniusza fortepianu inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Pokaz odbędzie się w niedzielę 20 października 2019 o godz. 16 w kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu. Film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129. Bilety w cenie 6 zł można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl.

Fabuła filmu

Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka, oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza. To spotkanie zmieni jego życie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas