Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polacy coraz bliżej medali w ME klasy Hansa

11.10.2019
Autor: inf. prasowa
Piotr Cichocki w geście Viktorii w żaglówce na wodzie

Bardzo dobrze spisują się polscy żeglarze z niepełnosprawnością w mistrzostwach Europy Klasy Hansa rozgrywanych w portugalskim Portimao. W konkurencji Hansa 303 Singles Piotr Cichocki z 6 rozegranych wyścigów wygrał aż 4, w pozostałych dwóch mijał linię mety na miejscu drugim i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Coraz lepiej pływa Olga Górnaś-Grudzień, która awansowała z 25 na 20 miejsce w „generalce”. W klasie Hansa 303 Doubles Piotr i Olga odrabiają straty z pierwszego dnia. W trzecim wyścigu zajęli drugie miejsce i z piątego miejsca w klasyfikacji generalnej awansowali na drugie. Tuż za ich plecami, na miejscu trzecim wyścig ukończyła załoga Marian Zakowicz / Andrzej Bury, co pozwoliło im przesunąć się na 6 miejsce w tabeli.

- Polscy żeglarze rozkręcają się z wyścigu na wyścig. W żeglowaniu indywidualnym klasą dla siebie jest Piotr Cichocki, który ma dużą przewagę nad rywalami i jeśli utrzyma formę to sięgnie po złoto. Warunki do żeglowania nie są łatwe, wiatr jest zmienny, prąd silny. Liczne falstarty i protesty pokazują, że regaty wciąż trwają i nie można sobie pozwolić na żaden błąd – mówi Grzegorz Prokopowicz, trener naszych żeglarzy. 

Mistrzostwa Europy Klasy Hansa są regatami otwartymi, startują w nich zarówno żeglarze pełnosprawni, niepełnosprawni oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Regaty zakończą się w sobotę 12 października. Start reprezentacji Polski wspierają: Polski Związek Żeglarski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego (Mazowsze. Serce Polski).
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas