Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wielkie piłkarskie święto Olimpiad Specjalnych w Opocznie i Spale

02.10.2019
Autor: inf. prasowa
dwóch piłkarzy gra w piłke na dole rysunek jeżyka kopiącego piłkę

Od 2 do 4 października 2019 r. Opoczno i Spała goszczą ponad 120 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. To sportowcy, biorący udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych – największym tego typu wydarzeniu w Polsce i jednych z najważniejszych sportowych zawodów Olimpiad Specjalnych w tym roku. Zmagania sportowców wspiera ponad 60 trenerów, lekarzy i wolontariuszy.

- Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu w Olimpiadach Specjalnych Polska, uprawia ją ponad 3 tysiące spośród ponad 17 tysięcy naszych sportowców. Zawodnicy, którzy od środy rywalizują na boiskach Ceramiki Opoczno wcześniej musieli przejść przez cykl zawodów lokalnych i regionalnych. Teraz zmierzą się w rozgrywkach na najwyższym poziomie w kraju – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Poziom sportowy piłki nożnej w Olimpiadach Specjalnych cały czas rośnie. Wystarczy tylko wspomnieć, że z tegorocznych Światowych Letnich Igrzysk, które w marcu odbyły się w Abu Dhabi, polska żeńska drużyna przywiozła złoty medal.

Gra z całego serca

- Wszyscy sportowcy Olimpiad Specjalnych – także piłkarki i piłkarze – zostawiają na boisku całe swoje serce. Pokazują szerokie umiejętności sportowe i społeczne. Stale doskonalą się, by być najlepszymi sportowcami i przede wszystkim jak najlepszymi ludźmi. Zapraszamy do kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych podczas Turnieju! Zapewniamy bezpłatny wstęp na wszystkie mecze. Zobaczycie prawdziwe sportowe emocje i zobaczycie niezwykłą determinację i wolę walki zawodników Olimpiad Specjalnych – podkreślił  Radosław Łypczak, odpowiedzialny za organizację części sportowej turnieju.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych to nie tylko wydarzenie sportowe. Zawodnicy będą mogli skorzystać m.in. z programu profilaktyki zdrowia i badań medycznych „Zdrowi Sportowcy”.

- Wolontariusze Olimpiad Specjalnych, w tym lekarze i studenci medycyny pokazują sportowcom, jak skutecznie dbać o swój stan zdrowia i jak go poprawiać. Warto pamiętać, że Olimpiady Specjalne to nie tylko sport. Podczas treningów i zawodów pokazujemy zawodnikom, że mogą być aktywną częścią naszego społeczeństwa i przynosić radość i dumę sobie, swoim rodzinom, lokalnym społecznościom i nam wszystkim. Dla nas kibiców to fantastyczna lekcja inkluzji – tego, jak wiele osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wnieść do naszego życia i że możemy wspólnie budować lepszy świat dla nas wszystkich w wielu dziedzinach życia – jako przyjaciele, sąsiedzi, współpracownicy, czy koledzy z boiska. Cieszymy się, że społeczeństwo coraz częściej docenia i dostrzega zawodników Olimpiad Specjalnych – powiedział Tomasz Jasion, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Turnieju.

- Wy zwyciężacie, nie tylko zdobywając medale, ale także zmieniając sposób myślenia naszego społeczeństwa. Pokazujecie, że można żyć aktywnie mimo przeszkód – napisał w liście do uczestników Honorowy Patron Turnieju Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Turniej trwa od środy, 2 października do piątku 4 października na stadionie LKS Ceramika Opoczno, al. Sportowa 1 w Opocznie.

Program Turnieju:

2 października 2019

13:00 – 17:00 Mecze obserwowane na boiskach.
20:00 – 21:00 Ceremonia Otwarcia w hali lekkoatletycznej OPO COS Spała, Spała, Al. Prezydenta I. Mościckiego 6

3 października 2019

09:00 – 18:00 Mecze w grupach

4 października 2019

09:00 – 12:00 Mecze w grupach – mecze finałowe
12:30 – 13:30 Ceremonie Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia na Stadionie LKS Ceramika Opoczno

  

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas