Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Chcę usłyszeć właśnie Ciebie

01.10.2019
Autor: Julia Majcher

Piszę tutaj, gdyż chciałabym podzielić się z Państwem swoją krótką historią i usłyszeć również Państwa historię. Dwa i pół roku temu mój Tata uległ wypadkowi ze skutkiem paraliżu kończyn dolnych. Wówczas byłam na drugim roku studiów psychologii w Krakowie i od tamtego czasu mam okazję przyglądać się jak moi bliscy przeżyli to wydarzenie i jak sobie radzą ze skutkami tego wypadku. Poruszyło mnie jak wiele zróżnicowanych myśli i przeżyć jest obecnych w członkach mojej rodziny.

Zastanawiając się nad tematem pracy magisterskiej pomyślałam, że warto wysłuchać historii innych rodzin w podobnej do mojej rodziny sytuacji i te usłyszane opowieści umieścić w postaci pracy naukowej, z której później będą mogli korzystać pracownicy służby zdrowia, wolontariusze, pracownicy fundacji i wiele innych. Dlatego poszukuję 3 - 4 rodzin osoby, która przeżyła wypadek ze skutkiem przerwania rdzenia kręgowego. Aby trochę rozjaśnić projekt mojej pracy, poniżej znajdują się szczegółowe informacje:

Czego dotyczy praca: opisanie doświadczenia wypadku bliskiej osoby z perspektywy członków rodziny poszkodowanego; Praca będzie polegała na rozmowach z bliskimi osoby, która doświadczyła wypadku. Nie będzie to sztywna lista pytań, na które rozmówca ma odpowiedzieć - ma być to raczej swobodna rozmowa, której treść w dużej mierze jest wyznaczona przez osobę, która będzie ze mną rozmawiać. Rozmowa będzie skupiona na tym, jak dana osoba przeżyła wypadek bliskiej osoby. Będzie to pojedyncze spotkanie z każdym z członków rodziny trwające maksymalnie do 2 godzin (oczywiście długość spotkania będzie zależała od samego rozmówcy:))

Osoby badane (wszystkie poniższe kryteria muszą być spełnione): Członkowie rodzin osoby, która uległa wypadkowi ze skutkiem trwałej utraty sprawności (z powodu przerwania rdzenia kręgowego); Członkowie rodzin, którzy mieszkali z bliskim w momencie jego wypadku bądź najbliższa rodzina, która była bezpośrednio zaangażowana w sprawy dotyczące opieki, sprawy organizacyjne itd.; NIE MUSZĄ zgadzać się wszyscy członkowie rodziny, ale oczywiście im więcej tym lepiej :) Jeśli w rodzinie są dzieci, które również chciałyby powiedzieć coś od siebie, to jak najbardziej są zaproszone do rozmowy pod warunkiem, że mają ukończone 12 lat;

Lokalizacja: dojadę wszędzie tam, gdzie dojeżdżają środki publicznego transportu, więc lokalizacja nie ma większego znaczenia; Kontakt do mnie (na ten adres mailowy można również przesyłać pytania jeśli takie się pojawią :) ) mail: juliamajcher@gmail.com

Napisanie takiej pracy i wysłuchanie Państwa historii jest dla mnie bardzo ważnym projektem naukowym, który może przysłużyć się większemu zrozumieniu sytuacji rodzin takiej jak moja. Rodzin, w których doszło do wypadku, a jego skutki są odczuwane do dzisiaj. Wierzę, że współpraca z Państwem przysłuży się wielu osobom chcącym tak jak ja spróbować zrozumieć nieprzewidywalny los. Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu!

Miejsce: Cała Polska

Okres publikacji: 2019-10-01 - 2019-10-31

Podpis: Julia Majcher

E-mail: juliamajcher@gmail.com

Redakcja portalu nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas