Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: 2 października Małopolski Konwent Regionalny

01.10.2019
Autor: inf. prasowa, fot. freeimages.com
krakow widok na kosciół mariacki na tle błękitnego nieba na którym widać latające ptaki

Ponad 50 osób zapowiedziało udział w dyskusji podczas Małopolskiego Konwentu Regionalnego, który zaczyna się 2 października 2019 r. w Krakowie. Głównym tematem spotkania będzie kwestia udziału osób z niepełnosprawnościami w tworzeniu prawa, szczególnie na poziomie lokalnym oraz ich aktywny udział w życiu społecznym.

Prelegentami spotkania będą przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami, lokalni działacze, jak również przedstawiciele władz Krakowa. Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbywają się w tym roku w dziewięciu miejscach w całej Polsce, na przełomie września i października. Są to lokalne wydarzenia poprzedzające i bezpośrednio przygotowujące do centralnego spotkania środowiska osób z niepełnosprawnościami, jakim będzie V Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Kongres odbędzie się 10 października w Warszawie pod hasłem „Aktywni obywatele i obywatelki”.

Uczestnicy Małopolskiego Konwentu Regionalnego będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie prawa wynikają z ustawy o wdrażaniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami czy jakie formy udziału w życiu publicznym są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie również porcji informacji na temat V Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami oraz konwentów regionalnych.

Ważnym dokumentem regulującym sytuację osób z niepełnosprawnościami w Krakowie jest „Powiatowy program działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na lata 2019-2022”. Uczestnicy wydarzenia poznają nowe elementy tego programu, jak również aktualne działania i inicjatywy podejmowane w jego ramach. Z pewnością podczas spotkania pojawi się wiele innych zagadnień i tematów, jak również czas na dyskusje oraz postulaty.

Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się.

Zapewniamy też tłumacza polskiego języka migowego.

Zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym!

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Magazyn Integracja i portal Niepelnosprawni.pl objęli wydarzenie patronatem medialnym.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas