Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Drugi złoty medal Patryka Chojnowskiego na ME

23.09.2019
Autor: PAP, fot. PKPar
Patryk Chojnowski uśmiechnięty z medalem na szyi

Patryk Chojnowski i Igor Misztal (klasa 10) zwyciężyli w turnieju drużynowym mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością w tenisie stołowym w Helsinborgu. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli aż 18 medali w szwedzkich zawodach.

Patryk Chojnowski, mistrz i wicemistrz paraolimpijski, wcześniej triumfował w rywalizacji indywidualnej. Na co dzień 29-letni pingpongista jest grającym trenerem drużyny superligi AZS AWFiS Balta Gdańsk, a przede wszystkim mistrzem Polski w singlu wśród pełnosprawnych.

W drużynówce wygrały także: Dajana Jastrzębska i Katarzyna Marszał (klasy 6-8).

Drugie miejsca zajęli: Natalia Partyka i Karolina Pęk (10) oraz Krzysztof Żyłka i Rafał Lis (4), a trzecie Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (1-2), Maksym Chudzicki i Michał Deigsler (7), Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień (8), Marek Chybiński i Damian Fira (11).

Wcześniej w grze pojedynczej, poza Chojnowskim, zwyciężyły: Dorota Bucław (1) i Natalia Partyka (10), która w igrzyskach paraolimpijskich występuje od 2000 roku. W debiucie miała 11 lat. Od wielu sezonów jest podstawową zawodniczką kadry narodowej w tenisie stołowym, aktualną wicemistrzynią kraju i brązową medalistką drużynowych ME. Wkrótce czeka ją występ w prestiżowym pucharze świata w Chinach.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas