Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

MŚ w pływaniu: Jacek Czech wicemistrzem świata

16.09.2019
Autor: Adrian Lipiński, fot. Bartłomiej Zborowski / PKPar
Jacek Czech z uśmiechem i zwycięsko podniesioną do góry ręką

W dniach 9-15 września 2019 r. najlepsi pływacy rywalizowali w Londynie o medale mistrzostw świata. Biało-czerwoni z Wielkiej Brytanii wrócą z dorobkiem trzech krążków, po jednym złotym, srebrnym i brązowym. Świetny występ, 13 września, zanotował Jacek Czech. Nasz zawodnik sięgnął po drugą lokatę w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym w klasie niepełnosprawności S2.

- Ależ to był wyścig, dałem z siebie wszystko i jestem bardzo zadowolony, choć niedosyt jest – tak skomentował czwartą lokatę na 100 m stylem grzbietowym w klasie S2 Jacek Czech.

43-letniemu pływakowi nie można odmówić ambicji, woli walki i determinacji. Dwa dni po tym finale nasz reprezentant wystartował na sprinterskim dystansie.

Wieczorny finał potoczył się pięknie dla Polski. Jacek Czech jako jeden z dwóch pływaków w stawce popłynął poniżej minuty na 50 m stylem grzbietowym. Wynik 58,82 s dał mu upragnione srebro mistrzostw świata i kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polak rozdzielił dwóch Rosjan, po złoto mistrzostw świata sięgnął Aleksander Makarow z wynikiem 56,70 s, zaś podium uzupełnił jego rodak Władymir Daniłenko z czasem 1:00.18 min. 

Impreza w Wielkiej Brytanii pokazała, że biało-czerwonych stać na zdobycze medalowe na przyszłorocznych igrzyskach w Tokio, jednak rywalizacja poszła niezwykle mocno do przodu i o medale będzie bardzo ciężko. Ostatecznie Polacy wracają z trzema krążkami, złotym Oliwii Jabłońskiej na dystansie 400 m stylem dowolnym S10, wspomnianym srebrem Jacka Czecha na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowym Michała Golusa na 100 m stylem motylkowym S8.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas